Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XI Niedziela zwykła 18.06.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2017

  • Przeżywamy XI niedzielę w ciągu roku. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory połączone z procesją i nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Kolejną rocznicę swoich urodzin obchodzi jutro ks. Jacek, dlatego życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i sił do dalszej pracy duszpasterskiej. Chciejmy otoczyć ks. Wikarego naszą modlitwą. Jednocześnie informujemy, że dzisiejsza Msza Św. była także Eucharystią pożegnalną, bowiem decyzją ks. Biskupa ks. Jacek zostaje przeniesiony do parafii Ducha Świętego w Ostropie, zaś naszym nowym Wikariuszem zostanie ks. Michał Wąs z parafii Św. Józefa z Kalet. Kolekta jest przeznaczona na cele naszej Parafii – spłacenie mebli w zakrystii ministrantów i marianek.
 • Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Z głębi serca dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w jej zorganizowaniu: Parafianom za przygotowanie ołtarzy, Siostrom zakonnym, dzieciom z klas III i IV, dzieciom sypiącym kwiaty, Służbie Liturgicznej, panom niosącym baldachim, Dzieciom Maryi, Górnikom, Orkiestrze, Organistom, Chórowi, Parafianom, którzy przyozdobili swoje okna oraz tym, którzy słowa Jezusa Chrystusa: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” potraktowali poważnie i wyznali publicznie wiarę, uczestnicząc w procesji. Dziękujemy także Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas procesji.
 • Przez całą dawną oktawę Bożego Ciała nabożeństwa do Serca Jezusowego będą przeniesione po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 i połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy, aby brały w nich udział dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas I i II oraz klasy III i IV w strojach komunijnych. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się błogosławieństwo wianków oraz ziół, a każde dziecko otrzyma nagrodę.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Energetyki 2A.
 • We wtorek o godz. 18.00 próba chóru parafialnego.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę i Mszę Św.
 • W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. W czwartek od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci przed wakacjami. Msza Św. dziękczynna zostanie odprawiona w piątek, 23 czerwca, o godz. 8.00. Zapraszamy na nią Dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33. Będzie to również Msza Św. pożegnalna ks. Jacka z uczniami.
 • W piątek, 23 czerwca, o godz. 15.30 zapraszamy starszych Parafian na spotkanie w ramach Klubu Seniora, a o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Na nabożeństwo i Mszę Św. wieczorną zapraszamy wszystkich Parafian, a w szczególności osoby, które należą do „Margaretek” czyli Apostolstwa modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W czasie nabożeństwa odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.
 • W sobotę, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 • W sobotę od godz. 17.00 do godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach czerwcowych do Serca Pana Jezusa.
 • W okresie wakacyjnym (od 24.06. do 31.08.) nie będzie Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmieni się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • Od 26 czerwca do 1 lipca odbędą się w naszej Parafii darmowe półkolonie dla dzieci. Karty kolonijne można odbierać u ks. Proboszcza.
 • Informujemy, że 9 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Będą dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • 15 lipca chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do sanktuariów w Gidlach i Leśniowie. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Przy zapisywaniu należy wpłacić 10 zł.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.