Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej 11.06.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

11.06.2017

 


 • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Zapraszamy na nieszpory niedzielne i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 15.30.
 • Obowiązkowa próba dla dzieci z kl. IV przygotowujących się do pierwszej rocznicy Komunii Św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki „Drogi do nieba”.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dziewcząt z kl. II gimnazjalnych.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 odbędzie się próba z s. Faustyną dla przedszkolaków oraz dzieci z klas I i II, które chcą sypać kwiaty lub nieść lilie w Boże Ciało i przez całą oktawę.
 • We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dziewcząt z klas I gimnazjalnych.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy we wtorek na wieczorną Eucharystię połączoną z różańcem i procesją wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 • W środę zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek, 15 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.00 i 18.30. Msza Św. o godz. 9.00 będzie odprawiana między innymi w intencji dzieci z klas IV, które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci przychodzą o godz. 8.45 w strojach komunijnych. Po Mszy Św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w procesji eucharystycznej. Przejdziemy ulicami: ks. Jana Frenzla, Dzierżonia, Francuską, Racjonalizatorów i powrócimy ul. ks. Jana Frenzla do kościoła. Ołtarze tradycyjnie będą przy ul. Dzierżonia, Francuskiej, Racjonalizatorów przy byłej aptece i przy parku. Niech udział w procesji będzie wyrazem naszej pobożności i wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz zaproszeniem Boga do naszych domów. Bardzo prosimy, aby na ulicach, przez które przejdzie procesja, nie zostawiać samochodów oraz przyozdobić okna religijnymi obrazami i symbolami eucharystycznymi. Przyozdobienie okien jest także przyznaniem się do Jezusa Chrystusa. Już teraz z głębi serca dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotują ołtarze i uświetnią naszą uroczystość.
 • W związku z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o przyniesienie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej. Istnieje także możliwość wystawienia kwiatków w reklamówkach na ogródkach działkowych, które harcerze zbiorą w środę wieczorem.
 • W Boże Ciało we Mszy Św. o godz. 9.00 uczestniczą dzieci sypiące kwiaty z klas I, II i III, które przychodzą w strojach komunijnych. W tym dniu nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 • W czerwcu zapraszamy naszych Parafian na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do środy o godz. 17.30, a przez całą dawną oktawę Bożego Ciała po Mszy Św. wieczornej. Wtedy też połączone będą z procesją teoforyczną wokół kościoła. Prosimy, aby w tych nabożeństwach brały udział dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas II oraz dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych. Na zakończenie oktawy każde dziecko otrzyma nagrodę.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek, 16 czerwca o godz. 18.00, bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Św., która będzie sprawowana w intencji ks. Prałata Jana Plichty z okazji 83 rocznicy urodzin i 60 rocznicy święceń kapłańskich. Na tę Eucharystię zostali zaproszeni księża, którzy wywodzą się z naszej wspólnoty parafialnej oraz księża z dekanatu. Wspólnie chcemy podziękować Bogu za pracę duszpasterską ks. Prałata w naszej parafii oraz prosić o Boże błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata życia. Zapraszamy na tę uroczystość dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych oraz wszystkich Parafian.
 • W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy dzieci na spotkanie Małych Misjonarzy.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, aby wspólnie modlić się w intencji ks. Jacka z okazji urodzin.
 • Z powodu nawałnicy, która przeszła w zeszłą niedzielę na cmentarzu, prosimy o rozważenie potrzeby ubezpieczenia grobów przez ich właścicieli. Parafia nie ma prawa wycinać drzew zdrowych. Ten problem był wielokrotnie zgłaszany do Urzędu Miejskiego, a po dokonanych wizjach urzędnicy zawsze uznawali, że drzewa są zdrowe i stanowią pomnik przyrody. W związku z ostatnimi wydarzeniami po raz kolejny Parafia zwróci się o wycięcie drzew.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.