Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna 30.04.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA

NIEDZIELA BIBLIJNA

30.04.2017

 


 • Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która jest Niedzielą Biblijną rozpoczynającą IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Caritas.
 • W związku z Niedzielą Biblijną zachęcamy do przeczytania Listu Św. Pawła do Galatów. Przy ołtarzu Św. Józefa znajduje się koszyk z sygnaturkami. Można wziąć sobie jedną, odszukać ją w Piśmie Św., przeczytać i pomyśleć nad nią. Ten fragment może się okazać rozwiązaniem jakichś problemów, mottem na cały nadchodzący tydzień.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc maj. Wszystkich Parafian zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W dniach od poniedziałku do piątku nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30, w sobotę po Mszy Świętej w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy nie tylko wszystkich Parafian, ale także mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem chcemy wspólnie, przez wstawiennictwo Matki Bożej, wypraszać potrzebne łaski dla całej naszej parafii. Plan znajduje się w Informatorze Parafialnym.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy na kurs gitarowy.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę ku czci MBNP.
 • W środę o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Uwielbienia.
 • W czwartek, 4 maja, odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Obowiązkowa próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek, 4 maja, o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą „Drogi do nieba” i zeszyty z katechez w salce, zaś wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo majowe połączone z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas wieczornej Eucharystii modlimy się za kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, zaś nabożeństwo wynagradzające połączone będzie z nabożeństwem majowym. Wieczorem Msza Św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego. W sobotę po porannej Mszy Św. oddamy całą naszą parafię pod opiekę Niepokalanego Serca NMP.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek na nabożeństwo majowe i Mszę Św. wieczorną obowiązkowo przychodzi młodzież z klas I i II gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
 • W maju rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się w piątek, 5 maja, o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • W sobotę o godz. 9.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II i III, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dziewczęta, które chcą zostać mariankami mogą przyjść o godz. 8.00.
 • W sobotę, 6 maja od godz. 8.00, odbędą się odwiedziny naszych chorych Parafian, których można zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
 • W sobotę, 6 maja o godz. 13.00, zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian na kolejny Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. wraz z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.00 do 17.00.
 • W przyszłą niedzielę przypada światowy dzień modlitw o powołania, który rozpocznie tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. O godz. 15.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 • W poniedziałek, 8 maja, zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosier­dzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Bończyka 16.
 • 13 maja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę Św., a po niej na pierwsze w tym roku nabożeństwo do MB Fatimskiej połączone z procesją na osiedle przy byłej kopalni. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.