Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 16.04.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 16.04.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA

PANA JEZUSA

16.04.2017

 


 • Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do chrześcijańskiego i radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych, a zarazem zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 15.30. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na cele naszej parafii – spłacenie mebli, które już są w zakrystii u ministrantów i marianek. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać!
 • Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego. Dziękujemy Kapłanom za posługę w konfesjonale i za wszelkie zaangażowanie, Siostrom Zakonnym, Nadzwyczajnym Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Paniom, które udekorowały kwiatami ołtarze, osobom sprzątającym kościół, Panom, którzy budowali Ciemnicę i Boży Grób, Panom kościelnym, młodzieży za spektakl teatralny i czuwania, Dzieciom Maryi, Służbie Liturgicznej, Harcerzom, orkiestrze, organistom, chórowi parafialnemu na czele z Panią Dyrygent za śpiewy podczas adoracji i w czasie liturgii, grupom parafialnym za adoracje, Piekarni Kwapisz za chleb i bułki, a także wszystkim Parafianom za modlitwę, ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne oraz udział w tych najważniejszych dniach całego roku liturgicznego.
 • Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy naszych Parafian codziennie o godz. 15.00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. W tym dniu odbędzie się zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Nie będzie nieszporów.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania w zakrystii intencji modlitewnych, które są odczytywane przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czasie Mszy Św. wieczornej.
 • W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. szkolną. Bardzo prosimy rodziców o przypilnowanie swoich pociech.
 • W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny. Ucałowanie jej relikwii po Mszy Św. wieczornej.
 • Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W sobotę od godz. 19.00 do 21.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne. W niedzielę po każdej Mszy Św. będzie możliwość ucałowania relikwii Św. siostry Faustyny. Odbędzie się także zbiórka do puszek na rzecz dotkniętych wojną w Syrii, a zwłaszcza w Aleppo. Zbiórka do puszek na Caritas została przeniesiona na 30 kwietnia. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone ze spektaklem teatralnym i ucałowaniem relikwii Świętej siostry Faustyny.
 • W czwartek, 20 kwietnia od godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 33 odbędzie się Olimpiada Przedszkolaka. Na dzieci czeka szereg atrakcji i konkurencji sportowych. Każdy maluch otrzyma pamiątkowy medal, słodki upominek i nagrodę. Serdecznie zapraszamy.
 • Przymiarka strojów komunijnych odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia, bezpośrednio po I Spowiedzi Św. Chłopcy o godz. 10.30, a dziewczynki o godz. 12.00.
 • Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej dzielnicy od 01 kwietnia przy współpracy z MOPR-em Caritas naszej diecezji rozpoczęła funkcjonowanie jadłodajni przy ul. Bończyka 16/1. Lokal jest czynny od poniedziałku do piątku od 13.00 do 16.00, a w soboty od 13.00 do 15.00. Poszukujemy osób, które będą w stanie wspomóc działania tej placówki w wydawaniu posiłków.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” oraz Informator Parafialny.

 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom, aby Chrystus Pan obdarzył Was pokojem serca, Bożą radością i Swoim miłosierdziem. Niech Jezus ukryje Was w głębi Swego Serca i nie wypuszcza Was z niego na wieki.