Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 09.04.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

09.04.2017

 

 • Dzisiejszy Dzień Pański to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Św. odbywa się poświęcenie gałązek palmowych.
  O godz. 15.00 zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Naszą młodzież zapraszamy do Katedry gliwickiej na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Msza Św. i spotkanie z księdzem Biskupem odbędzie się o godz. 14.30. Kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii, zapłacenie ubezpieczenia kościoła, probostwa i domu katechetycznego.
 • W dzisiejszą niedzielę odbywa się kiermasz przedświąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi. Zakupić można gałązki palmowe, świece oraz ozdoby wielkanocne. Wszelki dochód będzie przeznaczony jest na półkolonie dla naszych dzieci.
 • W Niedzielę Palmową od godz. 19.30 do 23.00 w naszym kościele odbędzie się noc konfesjonałów – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 • Święty czas rekolekcji jest już za nami. Dziękujemy ks. Henrykowi Bardoszowi za poruszenie naszych serc, a Parafianom za udział w rekolekcjach. Mamy nadzieję, że Słowo Boże zasiane w naszych sercach przyniesie obfity plon w codziennym życiu.
 • Dziękujemy naszemu chórowi i Parafianom za udział w piątkowej Drodze Krzyżowej oraz wszystkim, którzy odpowiedzieli na formę jałmużny wielkopostnej – WIELKOPOSTNY DAR SERCA.
 • W poniedziałek odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Chętne osoby mogą zapisać się jeszcze w dniu dzisiejszym. Chcemy objąć modlitwą także dzieło I Synodu Gliwickiego.
 • Obowiązkowa próba młodzieżowej grupy teatralnej odbędzie się w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Zaczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy wszystkich Parafian do Sakramentu Pokuty. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę okazja do spowiedzi od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 17.30 do 18.30. W Wielki Wtorek od godz. 17.30 spowiedź dla gimnazjalistów, a w Wielką Środę od godz. 17.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej – bardzo prosimy rodziców
  o przypilnowanie gimnazjalistów i dzieci. W Wielki Czwartek od godz. 7.00 do godz. 8.30 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00. W Wielki Piątek od godz. 7.00 do 11.00 i od godz. 15.00 do godz. 18.00. W Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 18.00.
 • W Wielki Czwartek o godz. 7.00 udzielimy Komunii Św. tym Parafianom, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej. O godz. 8.30 wraz z młodzieżą księża udadzą się do Katedry gliwickiej na Mszę Św. Krzyżma. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Od godz. 20.30 do 21.30 adorację w Ciemnicy poprowadzi młodzież, a od 21.30 do 22.00 nasz chór parafialny.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. O godz. 7.00 zapraszamy naszych Parafian na Ciemną Jutrznię, która jest tradycyjną, brewiarzową modlitwą Kościoła. O godz. 9.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, na którą maluchy przynoszą krzyże, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich Parafian. Wielkopiątkowe uroczystości Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00, po nich przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adorację od 20.30 do 21.30 poprowadzi młodzież naszej parafii, a od godz. 21.30 do 22.00 chór parafialny. Ofiara składana w Wielki Piątek u Bożego Grobu jest przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej.
 • W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 • W Wielką Sobotę o godz. 7.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Plan adoracji przy Grobie Pańskim: od godz. 8.00 do 9.00 członkowie Żywego Różańca oraz Parafialna Rada Duszpasterska. Od godz. 9.00 do 10.00 członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, Apostolstwa Miłosierdzia Bożego oraz Parafialne Koło Caritas. Od godz. 10.00 do 11.00 członkowie DFK Miechowice, będzie to adoracja w języku niemieckim. Adorację dla dzieci od godz. 11.00 do 12.00 poprowadzą Dzieci Maryi.
 • Święcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę o godz. 12.00; 13.00; 14.00 i 15.00. Podczas święcenia pokarmów młodzież i dzieci przeprowadzą kwestę na rzecz potrzebujących dzieci z naszej parafii. O godz. 22.30 zapraszamy naszych Parafian na spektakl w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej. Wigilia Paschalna odbędzie się o godz. 23.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną. Prosimy o zabranie ze sobą paschalików.
 • Msze Św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaną odprawione o godz. 8.00; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00; 18.30. Kolekta będzie przeznaczona na naszą parafię – spłacenie mebli w zakrystii ministrantów i marianek. O godz. 15.30 uroczyste Nieszpory Wielkanocne.
 • W Poniedziałek Wielkanocny czyli II dzień świąt Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny, w którym znajdziemy szczegółowy plan Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.