Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - Rekolekcje Parafialne - 02.04.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

REKOLEKCJE PARAFIALNE

02.04.2017

 

 • W V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy szczególny i święty czas dla naszej parafii – Rekolekcje Parafialne. Poprowadzi je ks. Henryk Bardosz, którego witamy, obejmujmy naszą pamięcią modlitewną i dziękujemy za głoszenie Słowa Bożego oraz posługę sakramentalną. W dniu dzisiejszym podczas każdej Mszy Św. nauki ogólne, zaś wieczorem nauka stanowa dla mężczyzn. O godz. 14.30 zmiana tajemnic różańcowych. W poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne podczas Mszy Św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 17.00 nauka rekolekcyjna dla klas I i II gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, a o godz. 19.00 nauka stanowa dla kobiet. We wtorek o godz. 19.00 nauka stanowa dla młodzieży i klas III gimnazjalnych. W środę o godz. 8.00 Msza Św. dla chorych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, a o godz. 17.00 Nowenna połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz nauką stanową dla małżeństw i rodziców. Zakończenie rekolekcji podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotkach. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty.
 • Uczniowie klas I, II i III Szkoły Podstawowej uczestniczą w rekolekcjach od poniedziałku do środy o godz. 9.00, a klasy IV, V i VI o godz. 11.00.
 • Dzieci klas III mają w tym tygodniu katechezę przygotowującą do I Komunii Św., na którą przynoszą „Drogę do Nieba”.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Godzinki wyjątkowo o godz. 16.30.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na próbę grupy teatralnej.
 • W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i piątek miesiąca.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na przedświąteczne spotkanie na probostwie.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek o godz. 18.30 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Chcemy udać się na osiedle przy byłej kopalni. Przejdziemy ulicami ks. Jana Frenzla, Dzierżonia i Francuską, aby zakończyć nabożeństwo przy pomniku Trudu Górniczego. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 • Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 8 kwietnia od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie gałązek palmowych. Procesje z palmami odbędą się na Mszy Św. dla dzieci o godz. 9.00 i o godz. 10.30. Odbędzie się także kiermasz przedświąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi. Będzie można na nim nabyć palmy, ręcznie robione kartki świąteczne, świece oraz inne ozdoby wielkanocne. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla dzieci.
 • W Niedzielę Palmową zapraszamy naszą młodzież na wyjazd do Katedry gliwickiej na diecezjalne spotkanie młodzieży. Msza Św. i spotkanie z księdzem Biskupem odbędzie się o godz. 14.30. Zgłoszenia kierujemy do ks. Joachima.
 • W Niedzielę Palmową od godz. 19.30 do 23.00 w naszym kościele odbędzie się noc konfesjonałów – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 • W naszym kościele do Niedzieli Palmowej wystawiony jest kosz – WIELKOPOSTNY DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności.
 • Przypominamy, że 8 kwietnia o godz. 17.00 w BCK-u odbędzie się projekcja filmu SZARE ANIOŁY. Bilety w cenie 15 zł można jeszcze zakupić w zakrystii. Film dozwolony jest od 16 lat.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się w poniedziałek, 10 kwietnia. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego i Informator Parafialny.