Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2017

 

 

 • Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu – Laetare, która zwiastuje połowę okresu przygotowania do Wielkanocy. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
 • W poniedziałek o godz. 16.45 odbędzie się kurs gitarowy.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się we wtorek, 28 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru, na którą bardzo serdecznie zapraszamy nowych członków.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W środę o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Uwielbienia.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 17.00, w czasie którego polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu na Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie gimnazjalistów z klas I i II. Drogę Krzyżową przygotuje młodzież naszej parafii.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”, a małżeństwa na spotkanie Kręgu Małżeństw Katolickich.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Małych Misjonarzy.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne i szkolne, które potrwają do środy, 5 kwietnia. Poprowadzi je ksiądz Henryk Bardosz. W niedzielę podczas każdej Mszy Świętej nauki ogólne, zaś wieczorem nauka stanowa dla mężczyzn. O godz. 14.30 zmiana tajemnic różańcowych. W poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne podczas Mszy Świętych o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 17.00 nauka rekolekcyjna dla klas I i II gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, a o godz. 19.00 nauka stanowa dla kobiet. We wtorek o godz. 19.00 nauka stanowa dla młodzieży i klas III gimnazjalnych. W środę o godz. 8.00 Msza Św. dla chorych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, a o godz. 17.00 Nowenna połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz nauką stanową dla małżeństw i rodziców. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotkach. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ W TE DNI OD GODZ. 7.30 i 17.30 ORAZ PODCZAS KAŻDEGO NABOŻEŃSTWA.
 • W naszym kościele do Niedzieli Palmowej wystawiony jest kosz – WIELKOPOSTNY DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy, tradycyjnie, przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Do nabycia są świece Wielkanocnego dzieła Caritas. Pozostały tylko małe świece w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
 • Informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się 7 kwietnia.
 • Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 8 kwietnia od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • 8 kwietnia o godz. 17.00 w BCK-u odbędzie się projekcja filmu SZARE ANIOŁY. Jest to prawdziwa historia ludzi dotkniętych cierpieniem oraz tych, którzy im pomagają. Bilety w cenie 15 zł można zakupić w zakrystii. Film dozwolony jest od 16 lat. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00 będzie można zakupić bilety u przedstawicieli Oazy Rodzin.
 • W niedzielę Palmową, 9 kwietnia, odbędzie się kiermasz przedświąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi. Będzie można na nim nabyć palmy, ręcznie robione kartki świąteczne, świece oraz inne ozdoby wielkanocne. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla dzieci.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny z planem rekolekcji.