Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2017

 

 

 • Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dokonamy poświęcenia ręcznie robionych przez dzieci krzyży.
 • Obowiązkowe spotkanie z pielgrzymami do Fatimy odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00. Będzie to spotkanie z przedstawicielem biura podróży i zapłacenie III raty.
 • Dzieci klas III mają w tym tygodniu swoją katechezę przygotowującą do I Komunii Św. w salce katechetycznej, na którą przynoszą książeczki „Drogi do Nieba”.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dziewcząt z klas II gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru, na którą bardzo serdecznie zapraszamy nowych członków.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W środę o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Uwielbienia.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 17.00, w czasie którego polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu na Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie gimnazjalistów.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • W sobotę, 25 marca, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego; jest to Dzień Świętości Życia. W związku z tym, zachęcamy naszych Parafian, aby w przyszłą niedzielę podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Podczas Mszy Św. o godz. 10.30 podziękujemy za tych, którzy do tej pory podejmowali się tego szczytnego dzieła. Będzie także możliwość zadeklarowania się i złożenia nowych, wypełnionych formularzy na ołtarzu. Szczegóły znajdują się w Informatorze.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się we wtorek, 28 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • W naszym kościele do Niedzieli Palmowej wystawiony jest kosz - WIELKOPOSTNY DAR SERCA - do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy, tradycyjnie, przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Już dziś informujemy, że 7 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.
 • Rekolekcje parafialne odbędą się w tym roku od 2 do 5 kwietnia.
 • Do nabycia są świece Wielkanocnego dzieła Caritas. Duże świece w cenie 10 zł, średnie w cenie 5 zł i małe w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
 • 8 kwietnia o godz. 17.00 w BCK-u odbędzie się projekcja filmu SZARE ANIOŁY. Jest to prawdziwa historia ludzi dotkniętych cierpieniem oraz tych, którzy im pomagają. Bilety w cenie 15 zł można zakupić w zakrystii. Film dozwolony jest od 16 lat. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 będzie można zakupić bilety u przedstawicieli Oazy Rodzin.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.