Start Aktualności SPEKTAKL O ŻYCIU ŚW. S. FAUSTYNY W WYKONANIU DZIECI ZE SP NR 33, 12.02.2017 r.
SPEKTAKL O ŻYCIU ŚW. S. FAUSTYNY W WYKONANIU DZIECI ZE SP NR 33, 12.02.2017 r.
sobota, 11 marca 2017 20:47

W niedzielę, 12.02., dzieci ze starszych klas naszej szkoły zrobiły nam miłą niespodziankę. Wraz ze swoimi nauczycielkami – p. Jadwigą Knejską i p. Beatą Kondraszow, przygotowały dla nas piękny spektakl teatralny o życiu św. s. Faustyny. Ci, którzy znają tę wyjątkową zakonnicę przypomnieli sobie jej historię, a ci, którym była obca, mieli okazję zobaczyć jak proste i jednocześnie wspaniałe życie wiodła. Dzieci pokazały m.in. zmagania Heleny (bo takie jest chrzcielne imię s. Faustyny) z samą sobą, kiedy uciekała przed Jezusowym powołaniem. Skoro mowa o św. s. Faustynie, nie mogło zabraknąć wątku związanego z jej życiowym posłannictwem – głoszeniem światu orędzia miłosierdzia przekazanego jej przez samego Jezusa. Aktorzy z dumą prezentowali obraz Jezusa miłosiernego wyjaśniając historię jego powstania.

Przy każdym spektaklu niezbędna jest muzyka, która pomaga widzowi bardziej wczuć się w fabułę. Nie inaczej było tym razem. Dzieci podzieliły się nie tylko swoim talentem aktorskim, ale również wokalnym i pięknie wykonały kilka piosenek. Wielu z nas szczególnie zapamiętało utwór „Bądź jak ptak” i jego wzruszający tekst. Oto fragment:

 

Życie jest piękne, choć to jedno tylko masz.

Życie jest piękne, daj mu szansę póki trwa.

To nieprawda, że nikt nie czeka na twe ręce.

To nieprawda, że nic nie zdarzy się więcej.


Życie jest piękne, więc mu nie daj obok przejść.

Życie jest piękne, nawet jeśli czasem źle.

Tam gdzie piołun jest miód, gdzie światło jest i ciemność.

A kto czeka na cud przegapi swe niebo.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielkom i dzieciom za to, że zechciały podzielić się swoimi talentami z naszymi Parafianami. Cieszymy się, że mogliśmy obejrzeć ciekawy spektakl i zastanowić się przez chwilę nad głębokimi rozważaniami. Wszystkim dzieciom należą się wielkie brawa, których oczywiście nie zabrakło po końcowym ukłonie, jednak szczególne podziękowania kierujemy w stronę Ani Kołodziejczyk wcielającej się w rolę głównej bohaterki.

Mamy nadzieję, że nie był to ostatni występ uczniów naszej szkoły w kościele parafialnym.