Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2017

 

 

 • Przeżywamy drugą Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Kolekta jest przeznaczona na cele naszej parafii – zakupienie węgla na przyszły sezon grzewczy. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
 • W poniedziałek i środę odbędą się przeniesione katechezy dla dzieci komunijnych.
 • W poniedziałek o godz. 16.45 odbędzie się kurs gitarowy.
 • Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy w poniedziałek na Mszę Św. wieczorną wraz z nabożeństwem.
 • Obowiązkowe spotkanie dla dziewcząt z klas I gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 17.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru, na którą bardzo serdecznie zapraszamy nowych członków.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 – Godzinki, o godz. 17.30 – Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • W środę o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Uwielbienia.
 • W czwartek Msza Święta szkolna o godz. 17.00 będzie połączona z Drogą Krzyżową dla dzieci. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże.
 • Czcicieli Św. Jana Pawła II zapraszamy w czwartek na wieczorną Mszę Św. i nabożeństwo wraz z ucałowaniem jego relikwii.
 • W czwartek o godz. 18.45 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych z klas III.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 17.00, w czasie którego polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu Droga Krzyżowa będzie połączona z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo w duchu Taize i zachęcamy do ucałowania relikwii Św. s. Faustyny.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • Trwają nauki przedmałżeńskie. Trzecia nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Dzieci, które pragną śpiewem chwalić Boga i Matkę Najświętszą zapraszamy na próbę scholi w sobotę o godz. 9.00. Niezależnie od wieku, mile widziani mali i duzi – wystarczą szczere chęci do śpiewania.
 • W naszym kościele od dzisiejszej niedzieli do Niedzieli Palmowej wystawiony jest kosz - WIELKOPOSTNY DAR SERCA - do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy, tradycyjnie, przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Obowiązkowe spotkanie z pielgrzymami do Fatimy odbędzie się w niedzielę, 19 marca o godz. 17.00. Będzie to spotkanie z przedstawicielem biura podróży i zapłacenie III raty.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Krzyża” oraz Informator Parafialny.