Start Aktualności KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU UNIWERSYTETU III WIEKU, 08.01.2017 r.
KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU UNIWERSYTETU III WIEKU, 08.01.2017 r.
niedziela, 19 lutego 2017 01:41

W niedzielę, 08.01. o godz. 17.00, w naszej parafii miał miejsce niezwykły koncert. Kolędy ze wszystkich stron świata śpiewał Chór Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Wrzosy Jesieni". Chórzyści spotkali się już ponad godzinę przed występem, aby rozśpiewać się, przećwiczyć repertuar i naprawić ostatnie niedociągnięcia. Chętnie częstowali się kawą i herbatą, choć pomimo tęgiego mrozu wcale nie trzeba było rozgrzewać tych seniorów. Ci ludzie, na czele z p. dyrygent Moniką Woleńską, wnieśli wiele pozytywnych emocji w naszą wspólnotę. Uniwersytety III Wieku są naprawdę pożyteczną inicjatywą, ponieważ udowadniają, że jesień życia można przeżywać aktywnie i z radością. Nawet w tym wieku można odkrywać drzemiące w człowieku talenty.

Naszych gości przywitał ks. Jacek, po czym usłyszeliśmy kilkanaście utworów bożonarodzeniowych. Wielkie owacje po koncercie mówią same za siebie.

„Chór Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Wrzosy Jesieni" powstał w roku 2009. Obecnie zespół liczy ponad 40 osób. Śpiewa polskie pieśni ludowe, muzykę rozrywkową, muzykę operetkową, kolędy polskie i zagraniczne. Chór wielokrotnie uczestniczył w krajowych i zagranicznych przeglądach chórów i zespołów śpiewaczych. Od początku prowadzi go p. Monika Woleńska” (http://utw.bytom.pl/index.php/chor-bytomskiego-uniwersytetu-iii-wieku).