Ogłoszenia - VII Niedziela zwykła - 19.02.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - VII Niedziela zwykła - 19.02.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2017

 

 

 • Przeżywamy VII niedzielę zwykłą. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na cele parafialne – zakupienie mebli do remontowanej zakrystii.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dziewcząt z klas II gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. Ks. Jana Frenzla 42. Za­praszamy pobliskich mieszkańców oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • Dzieci klas III mają w tym tygodniu swoją katechezę przygotowującą do I Komunii Św. w salce katechetycznej, na którą przynoszą książeczki „Droga do Nieba”.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • W środę, czwartek i piątek o godz. 18.40 odbędzie się próba przed bierzmowaniem dla klas III gimnazjalnych i dorosłych. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 spowiedź dla kandydatów.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci. Obowiązkowo przychodzą zaś dzieci z klas III wraz z książeczkami „Droga do Nieba”.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie Seniorów naszej parafii.
 • W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Małżeństw Katolickich.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • Dzieci, które pragną śpiewem chwalić Boga i Matkę Najświętszą zapraszamy na próbę scholi w sobotę o godz. 9.00. Niezależnie od wieku, mile widziani mali i duzi – wystarczą szczere chęci do śpiewania.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 2 marca o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich Parafian, chórzystów, marianki i całą służbę liturgiczną.
 • Przyszły Dzień Pański będzie ostatnią niedzielą przed Wielkim Postem, która rozpocznie Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Adoracja Najświętszego Sakramentu zacznie się o godz. 12.50 i potrwa do nieszporów o godz. 15.30. W poniedziałek i we wtorek Adoracja będzie od godz. 7.00 do
  godz. 18.00. Modlitwę poprowadzą Róże Różańcowe oraz poszczególne grupy parafialne. Harmonogram znajduje się w Informatorze Parafialnym.
 • W środę, 1 marca o godz. 11.00, w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, a po niej odbędą się uroczystości przy pomniku wywiezionych Górnoślązaków. Bardzo serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną oraz wszystkich Parafian.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz Informator Parafialny.
 • Aktualny przebieg prac remontowych z tytułu naprawy szkód górniczych prawej zakrystii przebiega zgodnie z planem. Wykonano rozbiórkę kamiennych schodów, naprawiono całe sklepienie, skuto uszkodzone tynki, wzmocniono pęknięcia ścian, przystąpiono do układania kamiennej posadzki. W najbliższym czasie sprowadzone będą deski podłogowe na chór z Jesionu Syberyjskiego. Zamówiono meble oraz dwoje drzwi do zakrystii. Roboty budowlane w samej zakrystii zostaną zakończone pod koniec lutego, lecz uzależnione są od dostawy nowych, krętych schodów. W połowie marca planujemy także rozpoczęcie remontu zakrystii lewej. Zakres tych robót będzie większy.
  Za wszelkie utrudnienia, w tym za nieuchronny kurz, przepraszamy, ale jest rzeczą niemożliwą, aby przy takim zakresie prac utrzymać kościół w nienagannym porządku.