Ogłoszenia - IV Niedziela zwykła - 29.01.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela zwykła - 29.01.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2017

 

 

 • Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Chorych na Trąd. Polecamy tę intencję wszystkim Parafianom. O godz. 17.00 bardzo serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”. W związku z tym nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • Rodziny należące do Ruchu Szensztackiego w naszej parafii zapraszają na wieczorną Mszę Świętą w ich intencji i na spotkanie formacyjne w każdą pierwszą środę miesiąca. To okazja, by bliżej poznać czym jest przymierze miłości z Maryją. Chętnych, którzy pragną zaznajomić się z duchowością i włączyć się w to dzieło zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Mszę Świętą.
 • W czwartek o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca, a o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci. Obowiązkowo przychodzą zaś dzieci z klas III wraz z książeczkami „Droga do Nieba”.
 • W czwartek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Od 1997 jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe. Msze Święte będą odprawiane o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii dokonamy błogosławieństwa świec. O godz. 18.00, z okazji rocznicy poświęcenia naszej świątyni, odprawimy Mszę Świętą w intencji fundatorów, budowniczych, dobrodziejów, Księży, którzy tutaj pracowali, pracują oraz za zmarłych i żywych Parafian.
 • W piątek, 3 lutego, obchodzimy wspomnienie Św. Błażeja, orędownika wiernych zwłaszcza w chorobach gardła. W tym dniu, jak również 2 lutego na Mszach Św. o godz. 17.00 i 18.00, będziemy udzielać wiernym błogosławieństwa ku Jego czci.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to jednocześnie spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • W sobotę, 4 lutego od godz. 8.00, odbędą się odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W piątek po porannej Mszy Św. nabożeństwo, zaś po wieczornej Eucharystii nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Gimnazjalistom przygotowującym się w naszej parafii do bierzmowania przypominamy o miesięcznej spowiedzi oraz o Mszy Świętej i konferencji dla nich. W tym tygodniu młodzież otrzyma grafik z terminami spotkań na
  II semestr. Uczniów klas I i II zapraszamy w czwartek, a uczniów klas III w piątek: od 17.30 okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza Święta, a po niej konferencja.
 • Za dwa lata odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Chcemy, aby na tym spotkaniu młodzież reprezentowała naszą parafię. Od piątku rozpoczynamy duchowe przygotowania do tego wyjazdu pod hasłem „Zbrojownia”. Zapraszamy tych, którzy otrzymali na kolędzie zaproszenia oraz wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu. Zapraszamy przede wszystkim ludzi w wieku od 15 do 29 lat. O celach i założeniach programu opowie w salkach katechetycznych ks. Joachim w piątek o godzinie 18.45.
 • Osobom, które udają się w czerwcu na pielgrzymkę do Fatimy przypominamy o wpłacie II raty do końca stycznia u ks. Joachima.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci na Parafialną Zabawę Karnawałową – Bal Przebierańców, który odbędzie się w sobotę, 4 lutego od godz. 14.00 do 18.00. W ramach balu odbędzie się konkurs na najpiękniejsze przebranie, karaoke oraz wiele innych zabaw.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Chęć przystąpienia do wspólnoty Żywego Różańca zgłosiły kolejne osoby. W związku z tym chcemy zawiązać nową Różę Różańcową. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie – jeśli zajdzie taka potrzeba utworzymy Różę mieszaną.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz Informator Parafialny.