Ogłoszenia - II Niedziela zwykła - 15.01.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela zwykła - 15.01.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2017

 

 

 • Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zakupienie kolejnej części opału. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.30.
 • Dobiegły końca odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Za przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę, serdeczność, dobroć i życzliwość składamy z serca płynące Bóg zapłać. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary kolędowe, które są przeznaczone na zakupienie mebli do zakrystii Marianek i Ministrantów. W ramach dziękczynienia za wszystkich, którzy przyjęli kolędę i ofiarodawców, 22 stycznia o godz. 10.30, zostanie odprawiona Eucharystia.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. Energetyki 26. Za­praszamy pobliskich mieszkańców oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy  na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • Od środy do święta Nawrócenia Św. Pawła Apostoła (18-25 stycznia) będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy naszych Parafian do modlitwy w tej intencji.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W pierwszym tygodniu ferii odbędą się półkolonie dla naszych dzieci. W ramach półkolonii udamy się do Muzeum Ognia w Żorach i Multikina, zwiedzimy wystawę klocków Lego i siedzibę Telewizji Silesia, a także weźmiemy udział w kuligu w górach oraz wspólnym ognisku. W poniedziałek spotykamy się o godz. 10.00 i wyjeżdżamy do Panewnik, aby zwiedzić tamtejsze szopki.
 • Informujemy, że w styczniu odbędą się koncerty kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 22 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie, w czasie którego wystąpi nasz Chór Parafialny, soliści oraz dzieci i młodzież. Rodziny i dzieci, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z ks. Joachimem. 29 stycznia o godz. 17.00 z koncertem wystąpi nasza Górnicza Orkiestra Dęta. W związku z koncertami kolęd nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • Na czas ferii zimowych zmienia się czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.30, czwartek od 8.00 do 10.00 i piątek od 16.00 do 17.00.
 • Akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie odbędzie się we wtorek, 24 stycznia. Prosimy wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Chęć przystąpienia do wspólnoty Żywego Różańca zgłosiły kolejne osoby. W związku z tym chcemy zawiązać nową Różę Różańcową. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie – jeśli zajdzie taka potrzeba utworzymy Różę mieszaną.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.