Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 08.01.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 08.01.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2017

 

 

 • Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz. 9.00 poświęcimy książeczki „Drogi do Nieba” dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. O godz. 15.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych, zaś o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd „Adeste Fideles” w wykonaniu Chóru Uniwersytetu III Wieku w Bytomiu pod dyrekcją Moniki Woleńskiej. Nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek, 13 stycznia, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo fatimskie. Przeżywamy ostatni rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej. W 2017 roku przypada 100. rocznica objawień fatimskich. Hasło na bieżący rok Nowenny: „Droga przez Serca. Przymierze serc Jezusa, Maryi, naszych”.
 • Przypominamy, że odwiedziny duszpasterskie rozpoczynają się w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00. Plan na najbliższy tydzień zamieszczony jest w Informatorze Parafialnym.
 • Dodatkowa kolęda odbędzie się w niedzielę – 15 stycznia 2017 r. od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Informujemy, że w styczniu odbędą się koncerty kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 22 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie, w czasie którego wystąpi nasz Chór Parafialny, soliści oraz dzieci i młodzież. Rodziny i dzieci, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z księdzem Joachimem. 29 stycznia o godz. 17.00 z koncertem wystąpi nasza Górnicza Orkiestra Dęta. W związku z koncertami kolęd, nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Informujemy, że zimowe półkolonie dla dzieci z naszej parafii odbędą się od 16 do 21 stycznia. Osoby chętne mogą się zgłaszać po karty kolonijne do ks. Proboszcza.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci na zabawę karnawałową, która odbędzie się na początku lutego w domu katechetycznym.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.