Start Aktualności OPŁATKOWE SPOTKANIE CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN, 17.12.2016 r.
OPŁATKOWE SPOTKANIE CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN, 17.12.2016 r.
wtorek, 03 stycznia 2017 11:20

 

Św. Jan Paweł II na jednej z audiencji generalnych w 1978 r. tymi słowy zwrócił się do chorych: Szczególną uwagę Papież pragnie zachować dla chorych, aby przekazać im serdeczne pozdrowienia oraz słowa pociechy i zachęty. Wy, drodzy chorzy, macie ważne miejsce w Kościele, jeżeli swoją trudną sytuację potraficie rozumieć w świetle wiary i jeżeli w tym świetle potraficie przeżywać  swoją chorobę z wielkodusznym i mężnym sercem. Każdy z was może stwierdzić za św. Pawłem: „W moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.” Troska o chorych, cierpiących i samotnych jest częścią misji Kościoła.

 

W jedną z grudniowych sobót wszyscy oni wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza, podczas której kazanie wygłosił ks. Joachim. Po Eucharystii przyszedł czas na spotkanie w domu katechetycznym. Księża poświęcili opłatki, odczytano fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, a ks. Proboszcz złożył życzenia wszystkim zebranym. Potem, przy dźwiękach polskich, tradycyjnych kolęd, wszyscy dzielili się opłatkiem życząc sobie tego, co najlepsze. Dla wielu naszych gości był to wzruszający moment. Dzieci Maryi przygotowały dla naszych seniorów inscenizację, tę samą, którą przedstawiły swoim rodzicom 8 grudnia. Niektórzy z zebranych z radością recytowali wiersze Brzechwy, bo przecież mało kto ich nie zna. Tymczasem zbliżała się już godzina 15.00. Wszyscy chwycili więc za różańce, aby modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia.

Tak oto dobiegł końca kolejny Dzień Chorego. Podziękowania należą się Kapłanom za posługę sakramentalną i obecność pośród chorych. Dziękujemy parafialnemu kołu Caritas za przygotowanie poczęstunku. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy umożliwili naszym Parafianom przybycie do kościoła, a także Dzieciom Maryi za część artystyczną. Uczestnikom spotkania życzymy błogosławionych świąt i już dziś zapraszamy na majowy Dzień Chorego.