Start Aktualności BARBÓRKA, 03.12.2016 r.
BARBÓRKA, 03.12.2016 r.
wtorek, 03 stycznia 2017 11:13

 

Od wielu pokoleń nasza parafia związana jest z górnictwem. Wielu Parafian wciąż pracuje w kopalniach, a cała dzielnica doświadcza skutków eksploatacji w postaci szkód górniczych. Ciężko jest pogodzić ze sobą konieczność utrzymania miejsc pracy z troską o to wszystko, co niszczeje na powierzchni. Jest to jednak niezbędne, bo przecież mieszkańcy Śląska zawsze utrzymywali się z przemysłu. W ostatnich latach wszyscy szczególnie martwimy się o przyszłość naszej kopalni oraz pracę i chleb dla bytomian. Jako ludzie wierzący pomocy szukamy przede wszystkim w Bogu.

W sobotę, 3 grudnia o godz. 18.00, z okazji wspomnienia Św. Barbary, ks. Proboszcz odprawił Mszę św. w intencji wszystkich górników oraz dyrekcji KWK Bobrek. Na Eucharystii obecny był m. in. Prezes Węglokoksu. Podczas kazania ks. Proboszcz przypomniał o kruchości ludzkiego życia i konieczności bycia człowiekiem Adwentu czyli trwania w ciągłej gotowości na spotkanie z Bogiem twarzą w twarz. Przed Mszą św. górnicy złożyli kwiaty i pomodlili się przy grobowcu tragicznie zmarłych kolegów.

 

Z kolei w niedzielę o godz. 9.00 odbyła się Eucharystia w intencji żyjących, zmarłych, tragicznie zmarłych i emerytowanych górników z naszej parafii.

Wszystkim, którzy związani są z górnictwem życzymy, aby św. Barbara wypraszała potrzebne łaski, zdrowie, opiekę i Boże błogosławieństwo. Obyśmy więcej nie musieli przeżywać niepokoju o przyszłość kopalń - żywicielek naszych rodzin.