Start Aktualności BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 12.11.2016 r.
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 12.11.2016 r.
wtorek, 03 stycznia 2017 11:02

 

Od kilku już lat w okolicach uroczystości Wszystkich Świętych w naszej parafii organizowany jest Bal Wszystkich Świętych. Tym razem bawiliśmy się w sobotę, 12 listopada. O godz. 14.00 do domu katechetycznego zaczęli schodzić się najwspanialsi ludzie.

Z Kalkuty przyjechała Matka Teresa, a z Krakowa s. Faustyna. Mieliśmy nawet gościa z dalekiej Ziemi Świętej – Mariam Bouardy. Zmęczony podróżą był także sam Antoni, który przyjechał z Padwy. Sporą część uczestników zabawy stanowiły duże anioły i małe aniołki na czele ze św. Michałem Archaniołem. Nie zabrakło także członków Świętej Rodziny i Świętych „po cywilu”, którzy symbolizowali tych nieznanych nam z imienia. Zabawę oficjalnie rozpoczął ks. Proboszcz, a do salki przybywały kolejne dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Cieszyliśmy się też z obecności naszego zaprzyjaźnionego DJ-a Andrzeja, który dobrze wie przy jakiej muzyce lubimy się bawić. W trakcie balu odbyły się konkursy, a zwycięzcy zostali jak zawsze nagrodzeni. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki Arki Noego, a także zatańczyliśmy taniec belgijski. Niektórym solidnie plątały się przy nim nogi. Po takiej eksplozji energii warto jest się zregenerować, dlatego przy stoliku ze słodkościami i napojami cały czas było tłoczno.

 

Najważniejszym punktem wieczoru był pokaz wszystkich strojów, wyjaśnienie znaczenia  atrybutów Świętych i przedstawienie go. Dzieci jak zawsze przygotowały się do tego pięknie. Poznaliśmy historie z życia tych ludzi, którzy już są w niebie. Od każdego z nich możemy nauczyć się czegoś dobrego i właśnie o to chodzi. Nasze spotkanie zakończyliśmy karaoke, niezmiennie uwielbianym przez dzieci.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji balu i bawili się z dziećmi. Dziękujemy ks. Proboszczowi za kącik słodkości i nagrody. Dziękujemy także uczestnikom balu – małym i dużym za wspólną zabawę, śpiew, radość, taniec do upadłego i liczne przybycie. Nie możemy doczekać się karnawału, bo wtedy znowu spotkamy się w domu katechetycznym, tym razem na balu przebierańców.