Start Aktualności UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 01.11. i 06.11.2016 r.
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 01.11. i 06.11.2016 r.
wtorek, 03 stycznia 2017 10:58

1 listopada czcimy zasługi wszystkich Świętych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do nieba. Oni wszyscy pokazują nam, że świętość nie jest dla wybranych, ale jest – jak mawiała św. Matka Teresa – obowiązkiem moim i Twoim.

 

O godz. 14.00 w naszym kościele rozpoczęły się uroczyste nieszpory pod przewodnictwem ks. Proboszcza, z udziałem Kapłanów i wiernych z parafii Bożego Ciała. Po nabożeństwie procesyjnie udaliśmy się na cmentarz. Prowadzili nas ministranci, za nimi szły Dzieci Maryi ze sztandarami, Siostry elżbietanki, Kapłani z obu parafii, nasz chór i wielu wiernych z całych Miechowic. Wierzymy, że dzięki miłosierdziu Bożemu wielka liczba dusz opuściła tego dnia czyściec i odtąd może radować się oglądaniem Boga twarzą w twarz.

Od 2 do 13 listopada w naszej parafii tradycyjnie odmawialiśmy różaniec z wypominkami modlitewnymi za zmarłych. Natomiast w niedzielę 6 listopada, trwając w radości uroczystości Wszystkich Świętych, przeżyliśmy pochód Świętych. Na Mszę św. o godz. 9.00 nasze dzieci przyszły przebrane za postacie ludzi świętych i błogosławionych. Byli zarówno ci bardziej jak i mniej znani. Maluchy zebrały się przy wejściu głównym i czekały na ks. Proboszcza, który pytał ich za kogo się przebrały, wzywając orędownictwa danego Świętego wezwaniem „módl się za nami!”. Następnie odczytano fragment Apokalipsy św. Jana i dzieci przeszły pod balaski. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę Arki Noego „Taki duży, taki mały”, po czym rozpoczęła się Msza św. Tego dnia nie było kazania, a zamiast niego z utworem „Modlitwa bluesowa” wystąpili uczniowie Małej Akademii Muzyki Michała Malickiego. Piękna muzyka wzniosła się do nieba za wszystkich zmarłych artystów. Występ zarejestrowały kamery TV Silesia, gdzie można było obejrzeć relację z tego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które przyjęły zaproszenie na pochód Świętych i życzymy Wam, abyście każdego dnia starali się ze wszystkich sił naśladować cnoty Waszych świętych patronów. Dziękujemy także wykonawcom „Modlitwy bluesowej” za refleksję o śmierci, odejściu z tego świata i nadziei życia w Bogu.