Start Aktualności CZĘŚĆ CHWALEBNA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO, 30.10.2016 r.
CZĘŚĆ CHWALEBNA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO, 30.10.2016 r.
wtorek, 03 stycznia 2017 10:50

 

W ostatnią niedzielę października zakończyliśmy scenki różańcowe. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się o bogactwie modlitwy różańcowej. Część chwalebną rozważaliśmy ze św. s. Faustyną Kowalską. W ubiegłych latach powstały scenariusze o jej życiu do części radosnej, światła i bolesnej. Jednak życie tej prostej zakonnicy obfitowało w bardzo wiele wydarzeń zwykłych i niezwykłych, dlatego bez większych problemów udało się napisać scenariusze do scenek chwalebnych.

 

Tajemnice ostatniej części różańca św. mówią o naszym przeznaczeniu czyli życiu wiecznym z Bogiem. W związku z tym rozpoczęliśmy sceną o śmierci pewnej kobiety, której s. Faustyna koronką do Bożego miłosierdzia wyprosiła niebo. Widzieliśmy także jak podczas pobytu Świętej w szpitalu przyszedł do niej sam Jezus pod postacią o. Andrasza, aby ją wyspowiadać. Chrystus ukrył się także w najbiedniejszym z biednych i przyszedł prosić s. Faustynę o coś ciepłego do zjedzenia pokazując jej w ten sposób prawdziwość słów „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili” (…..). Następnie uczyliśmy się od sekretarki Bożego miłosierdzia jak zawierzyć Bogu w najdrobniejszych sprawach codzienności – przenieśliśmy się do kuchni łagiewnickiego ośrodka dla dziewcząt, gdzie s. Faustyna z wielką prostotą radziła się Jezusa nawet w kwestiach kulinarnych. I wreszcie towarzyszyliśmy jej w najpiękniejszym momencie życia  czyli śmierci, kiedy to oddała swoją piękną, stęsknioną i pokorną duszę w ręce miłosiernego Boga.

Do końca nie zawiodły dzieci zarówno najmłodsze, które odmawiały modlitwę „Zdrowaś Maryjo”, jak i te należące do dziecięcej grupy teatralnej. Po zakończeniu nabożeństwa ks. Proboszcz podziękował wszystkim, dzięki którym kolejny raz mogliśmy poznać życie ludzi świętych i błogosławionych oraz rozważać tajemnice różańcowe. Na początku dziękujemy samemu Bogu za to, że mogliśmy tak pięknie przeżyć październikowe scenki. Modlimy się o to, aby przyniosły błogosławione owoce. Bóg zapłać najmłodszym dzieciom modlącym się na różańcu, a zwłaszcza tym, które wzięły udział w nabożeństwie 4 lub 5 razy. Matka Boża na pewno wynagrodzi Wam tę gorliwość. Dziękujemy dziecięcej grupie teatralnej za Wasze chęci, odwagę, dzielenie się talentem i piękne występy. Słowa wdzięczności kierujemy także w stronę młodzieży za wielkie zaangażowanie, poświęcenie, otwarte serce i gotowość pomocy. Dziękujemy s. Faustynie – elżbietance, ks. Jackowi, Paniom Agnieszce Sikorze i Agnieszce Kapuścińskiej za opiekę nad modlącymi się dziećmi, dbałość o stroje i wszelką pomoc. Bardzo dziękujemy ks. Proboszczowi za wszelkie próby z grupami teatralnymi, pomoc, organizację nabożeństw i upominki. Na końcu dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy modlili się razem z nami. Jeśli taka będzie wola Boża, w przyszłym roku poznamy życie m.in. św. Jana Bosko i św. o. Pio.