Ogłoszenia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ

RODZICIELKI MARYI

01.01.2017

 

 

  • Przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie. Wszystkie małżeństwa zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.30. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Św. Rodziny, zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji święta Świętych Młodzianków Męczenników. O godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian na kolędowe nieszpory połączone z modlitwą o pokój na całym świecie. Kolekta jest przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz Diecezji i Seminarium Duchownego.
  • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
  • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o godz. 18.00 na Eucharystię.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i sobota miesiąca. W te dni okazja do sakramentu pokuty 15 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek po Mszy Św. wieczornej Godzina Święta. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy w piątek na Mszę Św. o godz. 10.30, a po niej na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W pierwszą sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • W piątek, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień wolny od pracy. Msze Św. będą o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 17.00 i 18.00. Na godz. 17.00 zapraszamy obowiązkowo kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjalnych. Kolekta, zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, będzie przeznaczona na Misje. Po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
  • W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, w Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 15.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
  • Informujemy, że w styczniu odbędą się koncerty kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. I tak: 8 stycznia o godz. 17.00 wystąpi Chór Uniwersytetu III Wieku w Bytomiu pod dyrekcją Moniki Woleńskiej, 22 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie, w czasie którego wystąpi nasz Chór Parafialny, soliści oraz dzieci i młodzież. Rodziny i dzieci, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z księdzem Joachimem, 29 stycznia o godz. 17.00 z koncertem wystąpi nasza Górnicza Orkiestra Dęta. W związku z koncertami kolęd, nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
  • Od 27 grudnia rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Informujemy, że kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00. Plan na najbliższy tydzień znajduje się w Informatorze Parafialnym. W okresie kolędowym w soboty nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy Informator Parafialny.