Ogłoszenia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2016

 

 

 • Przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.30. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na naszą parafię – chcemy zakupić nowe meble do remontowanej zakrystii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
 • Kierujemy serdeczne podziękowania do tych wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy naszym Księżom za posługę w konfesjonale i za wszelkie zaangażowanie, Panom kościelnym, Paniom sprzątającym kościół, Panom, którzy budowali szopkę i stawiali choinki, młodzieży za spektakl teatralny, dzieciom, harcerzom, Dzieciom Maryi, Ministrantom, Orkiestrze, Chórowi Parafialnemu, Panu Jackowi za ubogacenie swoją grą Pasterki i spektaklu teatralnego.
 • W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz.15.30.
 • 27 grudnia, we wtorek, obchodzimy Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na porannej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo wina.
 • W środę, 28 grudnia, przypada święto Świętych Młodzianków Męczenników. Na nowennę połączoną ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci zapraszamy rodziców ze swoimi małymi pociechami.
 • W piątek, 30 grudnia, obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Jest to okazja do refleksji o naszych rodzinach, o kształtowaniu naszych ognisk domowych na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. W tym dniu obejmujemy pamięcią modlitewną wszystkie rodziny z naszej parafii.
 • W sobotę, 31 grudnia o godz. 17.00, zapraszamy wszystkich Parafian na Eucharystię dziękczynną z okazji zakończenia Roku Pańskiego 2016. Będzie ona odprawiana za żywych i zmarłych Parafian. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku cywilnego. Za odmówienie w tym dniu hymnu Ciebie Boże wielbimy można zyskać odpust zupełny.
 • W przyszłą niedzielę przeżywamy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zapraszamy Parafian na kolędowe nieszpory. Wszystkie małżeństwa zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.30. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Św. Rodziny, zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji święta Świętych Młodzianków Męczenników.
 • Zmiana tajemnic różańcowych, odbędzie się w niedzielę, 8 stycznia.
 • Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Cały plan jest wywieszony w gablotkach. Kolęda będzie rozpoczynała się w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00. Ofiary związane z odwiedzinami kolędowymi będą przeznaczone na zakupienie stylowych mebli do naszej remontowanej zakrystii ministrantów i Dzieci Maryi.
 • W okresie kolędowym w soboty nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, Głos Krzyża oraz Informator Parafialny.

 

Życzę radości z Bożego Narodzenia, która jest radością z Boga samego pragnącego pojawić się w naszym życiu, aby przez nas promieniować na ludzi. Niech rodząca się Światłość rozświetli  nasze ciemności, niech zabłyśnie nadzieja na kolejny rok, który jest przed nami. Niech da pewność wiary w Tego, który codziennie chce się w nas rodzić i dawać nam nowe życie.