Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 18.12.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

18.12.2016

 

 

 • Przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory adwentowe o godz. 15.30. W drzwiach kościoła rozprowadzane są opłatki.
 • W dniu dzisiejszym odbywa się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych oraz farskiego barszczu. Dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w zorganizowaniu opłatkowego Dnia Chorego w naszej parafii. Dziękujemy Parafialnemu Kołu Caritas, naszym ofiarodawcom, Dzieciom Maryi za spektakl teatralny oraz Parafianom, którzy umożliwili naszym chorym dotarcie do kościoła.
 • Przez cały okres Adwentu w naszym kościele wystawiony był kosz – DAR SERCA. Wszystkim darczyńcom za wielką ofiarność składamy z serca płynące Bóg zapłać. Z zebranych rzeczy zrobiliśmy paczki dla potrzebujących rodzin naszej parafii.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do udziału w Roratach, które w naszej parafii są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie ma Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • Dziewczęta z klas II gimnazjalnych uczestniczą obowiązkowo w poniedziałek we Mszy Św. Roratniej, a po niej w spotkaniu formacyjnym.
 • W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na próbę młodzieżowe koło teatralne.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • We wtorek po Roratach zapraszamy na spotkanie w kościele dzieci z grupy Małych Misjonarzy.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.00 na Mszę Św., po Eucharystii odbędzie się Nowenna.
 • W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie członków Parafialnego Caritas.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.
 • Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy więc do przygotowania swoich serc przez świąteczny sakrament pokuty. Okazja do spowiedzi w niedzielę przed każdą Mszą Św., 19, 20 i 21 grudnia od godz. 16.30 do 17.00, 22 i 23 grudnia od godz. 6.15 do godz. 7.30, oraz od godz. 16.00 do godz. 17.00, a w Wigilię od 6.15. do 11.30 i od 13.00 do 16.30.
 • W sobotę będziemy świętować Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy Parafian do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne: łamanie się opłatkiem, wspólną rodzinną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinne śpiewanie kolęd.
 • W Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 13.00 do 16.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Poprzedzi ją spektakl teatralny w wykonaniu naszej młodzieżowej grupy teatralnej, który rozpocznie się o godz. 23.30. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej.
 • W niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Na uroczyste nieszpory kolędowe zapraszamy o godz. 15.30. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – chcemy zakupić nowe meble do remontowanej zakrystii.
 • W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika.
 • Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Plan kolędy jest wypisany w gablotkach oraz znajduje się w Informatorze. Kolęda będzie rozpoczynała się w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.
 • W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia, zapraszamy wszystkie małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Świętej Rodziny. Zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji święta Świętych Młodzianków Męczenników.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.