Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 11.12.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 11.12.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

11.12.2016

 

 

 • Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, którą nazywamy Gaudete. W dniu dzisiejszym dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 9.00 otrzymają poświęcony Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej. Nie będzie nieszporów adwentowych, ale o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na adwentowy koncert Zespołu Wokalnego „Santarello” pod dyrekcją p. Iwony Bańskiej, który poprowadzi p. Jacek Woleński. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na potrzeby parafialnego Caritas. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do udziału w Roratach, które w naszej parafii są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie ma Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • W poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Ziarenka Bożego Miłosierdzia. Spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Francuskiej 55.
 • W poniedziałek po Roratach zapraszamy na próbę młodzieżowe koło teatralne.
 • Dziewczęta z klas I gimnazjalnych uczestniczą obowiązkowo we wtorek we Mszy Św. Roratniej, a po niej w spotkaniu formacyjnym.
 • Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy we wtorek na Roraty i nabożeństwo.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.00 na Mszę Św., po Eucharystii odbędzie się Nowenna.
 • W środę, 14 grudnia o godz. 18.30, odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 • W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy na przedświąteczne spotkanie w ramach Klubu Seniora.
 • Klasy III gimnazjalne w ramach przygotowania do bierzmowania uczestniczą obowiązkowo we Mszy Św. Roratniej w piątek o godz. 17.00, a po niej w spotkaniu formacyjnym.
 • W piątek po Roratach zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem Św. s. Faustyny i Św. Jana Pawła II wraz z ucałowaniem relikwii.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Adwentu w kościele jest wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego można składać zabawki, przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 17 grudnia od godz. 9.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • Zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 17 grudnia (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • W IV niedzielę Adwentu Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy więc do przygotowania swoich serc przez świąteczny sakrament pokuty. Okazja do spowiedzi w sobotę od 16.00, w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Św., 19, 20 i 21 grudnia od godz. 16.30 do 17.00, 22 i 23 grudnia od godz. 6.15 do godz. 7.30, oraz od godz. 16.00 do godz. 17.00, a w Wigilię od 6.15. do 11.30 i od 13.00 do 16.30. Prosimy nie zostawiać na ostatnią chwilę tego najważniejszego elementu naszych przygotowań.
 • Do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Caritas, nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.