Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 04.12.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 04.12.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2016

 

 

 • Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory adwentowe. Kolekta przeznaczona jest na zapłacenie ryczałtu na rzecz Kurii i Seminarium. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbywa się także zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy. Osoby, które są zdecydowane na wyjazd do Portugalii prosimy o kontakt z ks. Joachimem. Pierwsze spotkanie z uczestnikami pielgrzymki odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00, w domu katechetycznym.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do udziału w Roratach, które w naszej parafii są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie ma Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • Chłopcy z klas II gimnazjalnych uczestniczą obowiązkowo w poniedziałek we Mszy Św. Roratniej, a po niej w spotkaniu formacyjnym.
 • Chłopcy z klas I gimnazjalnych uczestniczą obowiązkowo we wtorek we Mszy Św. Roratniej, a po niej w spotkaniu formacyjnym.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.00 na Mszę Św., po Eucharystii odbędzie się Nowenna.
 • W środę po Roratach zapraszamy na próbę młodzieżowe koło teatralne.
 • W czwartek, 8 grudnia, będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.30 i 17.00. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Kolekta będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnospraw­nej w Rusinowicach. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 w intencji naszych Marianek, ich rodzin
  i opiekuna wspólnoty połączoną z przyjęciem nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi. Rodziców Marianek zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie przy kawie i cieście zaraz po Mszy Św.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci i ks. opiekunem.
 • W piątek odbędzie się kolejna akcja MOC. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Klasy III gimnazjalne w ramach przygotowania do bierzmowania uczestniczą obowiązkowo we Mszy Św. Roratniej w piątek o godz. 17.00.
 • W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Bożego Miłosierdzia i ks. opiekunem.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Adwentu w kościele jest wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego można składać zabawki, przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 9.00 otrzymają poświęcony Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej. O godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na adwentowy koncert Zespołu Wokalnego „Santarello” pod dyrekcją p. Iwony Bańskiej, który poprowadzi p. Jacek Woleński. Kolekta będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 • Odwiedziny chorych odbędą się 17 grudnia od godz. 9.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 17 grudnia (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • W IV niedzielę Adwentu Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • Do nabycia są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Caritas, małe w cenie 5 zł, a duże w cenie 12 zł.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.