Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXXII Niedziela Zwykła - 06.11.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2016

 

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę listopada. O godz. 15.00 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 na modlitwę różańcową za zmarłych.
 • Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych będzie odmawiana do 13 listopada. Wypominki modlitewne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W poniedziałek zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Francuskiej 43.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców i w środę dla dziewcząt o godz. 17.00.
 • Katecheza dla chłopców z klas II gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • We wtorek nie będzie próby parafialnego chóru.
 • Planowana katecheza dla chłopców z klas I gimnazjalnych została przełożona z 8 listopada na 22 listopada.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę Świętą szkolną.
 • W piątek, 11 listopada, przypada rocznica odzyskania niepodległości. W modlitwach chciejmy pamiętać o naszej Ojczyźnie, w intencji której Mszę Świętą odprawimy o godz. 8.00.
 • 11 listopada, w piątek, młodzież naszej parafii zapraszamy o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia, a po niej do salki katechetycznej na wieczór filmowy.
 • Trwa cykl nauk przedmałżeńskich. Druga nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na ZABAWĘ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, która odbędzie się 12 listopada (sobota) od godz. 14.00 do godz. 18.00. Każde przebrane za Świętego dziecko będzie musiało znać jakiś fakt lub epizod z jego życia. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do poznawania życiorysów Świętych.
 • W przyszłą niedzielę, 13 listopada o godz. 9.00, zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze Św. Marcinem, który tradycyjnie będzie rozdawał rogaliki. W ramach spotkania odbędzie się procesja do kościoła i Msza Św. Zbiórka dzieci przed domem katechetycznym o godz. 8.50. Kolekta przeznaczona będzie na cele naszej parafii. Wszystkich czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 15.30.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą być Dziećmi Maryi zapraszamy w sobotę o godz. 8.00. Starsze marianki będą czekać o godz. 7.40 przy byłej aptece na ul. Racjonalizatorów na chętne dziewczynki, które nie mają z kim pójść na zbiórkę, aby wspólnie udać się do domu katechetycznego.
 • Chłopców i dziewczęta, którzy chcą śpiewem chwalić Boga i Matkę Bożą zapraszamy na próbę scholi w sobotę o godz. 9.00.
 • Kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie odbędzie się we wtorek, 15 listopada. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • W sobotę, 19 listopada, organizujemy pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik, aby uczestniczyć w Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Można zapisywać się na listę w zakrystii wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł do środy, 9 listopada włącznie.
 • Już dzisiaj informujemy, że 22 listopada o godz. 18.00, z okazji wspomnienia Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, odbędzie się Msza Święta w intencji tych, którzy kształtują muzykę w naszym kościele parafialnym. Chcemy objąć pamięcią modlitewną zmarłych i żywych członków parafialnego chóru oraz zmarłych i obecnych organistów. Zaś Msza Św. w intencji Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom” odbędzie się 27 listopada o godz. 9.00.
 • W przyszłym roku będziemy świętować 100- lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji organizujemy parafialną pielgrzymkę do Portugalii. Wyjazd odbędzie się od 26 czerwca do 3 lipca 2017 r. Spotkanie informacyjne z przedstawicielem biura podróży odbędzie się 13 listopada (niedziela) o godz. 17.00 w salce katechetycznej.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić można nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.