Ogłoszenia - XXXI Niedziela Zwykła - 30.10.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXXI Niedziela Zwykła - 30.10.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2016

 

 

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę października. Zapraszamy wszystkich Parafian o godz. 17.00 na ostatnią modlitwę różańcową połączoną ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Chcemy ją rozważać wraz ze Św. Siostrą Faustyną i ofiarować za dobrodziejów, za ludzi, dzięki którym nasza świątynia istnieje, za kapłanów, którzy tu pracowali i pracują. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia nabożeństw różańcowych. Dziękujemy naszej młodzieży, Dzieciom Maryi, Lektorom oraz Ministrantom, dzieciom, Kapłanom, Panu Jackowi, organiście Pawłowi, rodzicom. Dziękujemy także wszystkim grupom parafialnym.
 • W poniedziałek zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Francuskiej 58.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy na kurs gitarowy.
 • W poniedziałek od godz. 17.00 okazja do Sakramentu Pokuty dla dorosłych przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 • Kandydatów do bierzmowania z kl. II gimnazjalnych zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w poniedziałek o godz. 17.30.
 • We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym, za wyjątkiem Eucharystii o godz. 16.00, która odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie na cmentarzu. O godz. 14.00 wraz z parafią Bożego Ciała będziemy uczestniczyć w nieszporach i procesji na cmentarz.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki modlitewne będzie można podyktować lub złożyć na cmentarzu u młodzieży naszej parafii.
 • 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszych modlitwach chciejmy pamiętać o tych, którzy już od nas odeszli. Ofiarujmy w ich intencji Komunię Świętą i odpusty. Msza Święta o godz. 16.00 zostanie odprawiona w kaplicy cmentarnej i będzie ofiarowana za wszystkich zmarłych zalecanych. Zaraz po niej (również w kaplicy) modlitwa różańcowa za zmarłych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na nowennę do kościoła o stałej porze. W tym tygodniu nie będzie Godzinek do MBNP.
 • Przypominamy, że wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną w dniu 1 listopada od południa oraz przez cały dzień 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Św. Ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę
  i dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
 • W dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy pod takimi samymi warunkami pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. W inne dni odpust jest cząstkowy.
 • Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych będzie odmawiana od 2 do 13 listopada. Wypominki modlitewne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Dziecięcą grupę teatralną zapraszamy na próbę przedstawienia bożonarodzeniowego w czwartek o godz. 16.00.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. O godz. 16.30 okazja do Spowiedzi dla dzieci przed I piątkiem miesiąca.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek podczas wieczornej Mszy Św. modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przed Mszą Św. wieczorną Godzina Św. połączona z różańcem za zmarłych kapłanów. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę Św., a o godz. 17.30 na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu połączone z różańcem za zmarłych. W pierwszą sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W czwartek na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 przychodzą klasy I i II gimnazjalne, a w piątek klasy III gimnazjalne w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego wraz z kapłanem i członkami Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • W piątek na godz. 19.00 do salki katechetycznej zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie oazowe.
 • W listopadzie rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się 4 listopada o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 5 listopada od godz. 8.00.
 • Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą być Dziećmi Maryi zapraszamy w sobotę o godz. 8.00. Starsze marianki będą czekać o godz. 7.40 przy byłej aptece na ul. Racjonalizatorów na chętne dziewczynki, które nie mają z kim pójść na zbiórkę, aby wspólnie udać się do domu katechetycznego.
 • Chłopców i dziewczęta, którzy chcą śpiewem chwalić Boga i Matkę Bożą zapraszamy na próbę scholi w sobotę o godz. 9.00.
 • W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy dzieci na spotkanie Koła Misyjnego.
 • W niedzielę, 6 listopada, na Mszę Świętą o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci w przebraniach Świętych. Podczas tej Eucharystii zostanie wykonana pieśń "Modlitwa bluesowa" poświęcona pamięci artystów, którzy już odeszli do wieczności. Utwór zaprezentują uczniowie Małej Akademii Muzyki Michała Malickiego, działającej na terenie Śląska od 7 lat. O godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych.
 • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na ZABAWĘ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, która odbędzie się 12 listopada (sobota). Przebieramy się za postacie Świętych. Dodatkowo, każde przebrane za Świętego dziecko będzie musiało znać jakiś fakt lub epizod z jego życia. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do poznawania życiorysów Świętych.
 • W niedzielę, 13 listopada o godz. 9.00, zapraszamy dzieci na spotkanie ze Św. Marcinem, który tradycyjnie będzie rozdawał rogaliki. W ramach spotkania odbędzie się procesja do kościoła i Msza Św. Zbiórka przed salkami o godz. 8.50.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy.
 • W sobotę, 19 listopada, organizujemy pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik, aby uczestniczyć w Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Można zapisywać się na listę w zakrystii wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł do środy, 9 listopada włącznie.
 • W przyszłym roku będziemy świętować 100- lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji organizujemy parafialną pielgrzymkę do Portugalii. Wyjazd odbędzie się od 26 czerwca do 3 lipca 2017 r. Spotkanie informacyjne z przedstawicielem biura podróży odbędzie się 13 listopada (niedziela) o godz. 17.00 w salce katechetycznej.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić można nowy numer Gościa Niedzielnego, Informator Parafialny i Głos Krzyża.