Ogłoszenia - XXX Niedziela Zwykła - 23.10.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXX Niedziela Zwykła - 23.10.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2016

 

 

 • Dzisiejszy Dzień Pański to Niedziela Misyjna, w naszych modlitwach pamiętajmy o dziele misyjnym oraz o misjonarzach pochodzących z naszej diecezji. W drzwiach kościoła odbywa się zbiórka do puszek na rzecz misji. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać! Podczas Mszy Św. o godz. 10.30 członkowie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej na ręce ks. Proboszcza złożą swoje przyrzeczenia ofiarnej służby dla dobra Kościoła i parafii.
 • Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na modlitwę różańcową, która połączona będzie ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Rozważać ją będziemy ze Św. Marią od Jezusa Ukrzyżowanego i chcemy ofiarować ją w intencji dzieła misyjnego i misjonarzy.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona jest z teatralnymi scenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy i w rodzinie.
 • W poniedziałek zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Bończyka 6.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dziewcząt z klas II gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • Młodzieżowe koło teatralne ma swoje obowiązkowe spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na krąg biblijny.
 • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: uczniów z klas I gimnazjalnych prosimy o przewodniczenie modlitwie we wtorek o godz. 17.30, a uczniów z klas III gimnazjalnych w piątek o godz. 17.30.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • W środę o godz. 18.30 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00. Natomiast dzieci, które podczas ostatniego niedzielnego nabożeństwa chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną. W związku z miesiącem modlitwy różańcowej ogłosiliśmy konkurs dla dzieci na najpiękniejszy ręcznie wykonany różaniec. Rozwiązanie konkursu w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. O godz. 15.30 zapraszamy naszych starszych Parafian na spotkanie Klubu Seniora, a o godz. 18.45 zapraszamy młode małżeństwa na spotkanie w ramach Kręgu Małżeństw Katolickich.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą być Dziećmi Maryi zapraszamy w sobotę o godz. 8.00. Starsze marianki będą czekać o godz. 7.40 przy byłej aptece na ul. Racjonalizatorów na wszystkie chętne dziewczynki, które nie mają z kim pójść na zbiórkę, aby wspólnie udać się do domu katechetycznego.
 • Chłopców i dziewczęta, którzy chcą śpiewem chwalić Boga i Matkę Bożą zapraszamy na próbę scholi w sobotę o godz. 9.00 do salki katechetycznej.
 • W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy dzieci na spotkanie Koła Misyjnego.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy.
 • W sobotę, 19 listopada, organizujemy pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik, aby uczestniczyć w jubileuszowym akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Można zapisywać się na listę zakrystii wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł do środy, 9 listopada włącznie.
 • W przyszłym roku będziemy świętować 100- lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji organizujemy parafialną pielgrzymkę do Portugalii. Już dziś zapraszamy do licznego udziału w wyjeździe, który odbędzie się na początku wakacji, od 26 czerwca do 3 lipca 2017. Spotkanie informacyjne z przedstawicielem biura podróży odbędzie się 13 listopada (niedziela) o godz. 17.00 w salce katechetycznej. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w dodatku do Informatora Parafialnego.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny” z formularzem wypominek, zaś u członków parafialnego Caritas można nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł.