Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykła - 16.10.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykła - 16.10.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2016

 

 

 • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Św. Jadwigi, patronki Śląska. Jest to rocznica wyboru Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na modlitwę różańcową, która połączona będzie ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Rozważać ją będziemy z Bł. Edmundem Bojanowskim. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać!
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia naszego Parafialnego Dnia Chorego: Parafialnemu Kołu Caritas, Dzieciom Maryi, Ministrantom, młodzieżowej grupie teatralnej, Piekarni Słonkiewicz oraz rodzinom, krewnym, sąsiadom za umożliwienie przybycia naszym chorym i starszym Parafianom na Eucharystię. Dziękujemy także tym, którzy podjęli się modlitwy w ramach akcji MOC. Kolejna sztafeta modlitewna odbędzie się 15 listopada.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców i w środę dla dziewcząt o godz. 17.00.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona jest z teatralnymi scenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy i w rodzinie.
 • We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dziewcząt z klas I gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • W poniedziałek zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy Zajeździe TRAMP.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy na kurs gitarowy.
 • Młodzieżowe koło teatralne ma swoje obowiązkowe spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00. Natomiast dzieci, które podczas niedzielnego nabożeństwa chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną. W związku z miesiącem modlitwy różańcowej ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszy ręcznie wykonany różaniec.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla młodzieży z klas III gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • W piątek, 21 października, o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec połączony z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny wraz z ucałowaniem jej relikwii, zaś o godz. 18.45 zapraszamy wszystkich Parafian, a w szczególności uczniów szkoły średniej, studentów i kandydatów do bierzmowania na nabożeństwo w duchu Taizé.
 • W niedzielę, 23.10. podczas Mszy Św. o godz. 10.30, członkowie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej na ręce ks. Proboszcza złożą swoje przyrzeczenia ofiarnej służby dla dobra Kościoła i parafii.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą być Dziećmi Maryi zapraszamy w sobotę o godz. 8.00. Starsze marianki będą czekać o godz. 7.40 przy byłej aptece na ul. Racjonalizatorów na wszystkie chętne dziewczynki, które nie mają z kim pójść na zbiórkę, aby wspólnie udać się do domu katechetycznego.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku. Pamiętajmy o jubileuszach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny” z formularzem wypominek, zaś u członków parafialnego Caritas można nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł.