Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła - 02.10.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła - 02.10.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2016

 

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę października. Kolekta przeznaczona jest na zapłacenie ryczałtu na rzecz diecezji, a po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. O godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie Członków Żywego Różańca i zmianę tajemnic różańcowych. W Roku Bożego Miłosierdzia wszystkich Parafian zapraszamy o godz. 17.00 na modlitwę różańcową, która połączona będzie ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Chcemy poznać życie ludzi świętych, którzy pokażą nam jak żyć wiarą i świadczyć miłosierdzie każdego dnia.
 • Dziękujemy za wysiłek i modlitwy w intencji naszej parafii wszystkim, którzy pielgrzymowali do Częstochowy.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedziele o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona będzie z teatralnymi scenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy skrzyżowaniu ulic Dzierżonia i Matki Ewy.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na kurs gitarowy.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców, a w środę dla dziewcząt, o godz. 17.00.
 • Młodzieżowe koło teatralne zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodzin szensztackich, po Mszy Św. odbędzie się dla nich spotkanie.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek przed Mszą Św. wieczorną modlitwa różańcowa w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Podczas wieczornej Eucharystii modlimy się za kapłanów i o nowe powołania.
  W piątek po rannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną w ich intencji. Różaniec o godz. 17.30 będzie połączony z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Jezusowemu.
 • W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. wieczorną członków grupy modlitewnej „Margaretka”, po Mszy Św. odbędzie się dla nich spotkanie.
 • Młodzież z klas I i II gimnazjalnych przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania obowiązkowo przychodzi na Mszę Świętą w czwartek o godz. 18.00, zaś klasy III gimnazjalne obowiązkowo uczestniczą w Eucharystii w piątek o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w te dni od godz. 17.30.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00. Natomiast dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw październikowych chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 16.30.
 • W czwartek o godz. 16.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca. Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 16.30 na spotkanie modlitewne zapraszamy członków Apostolstwa Miłosierdzia Bożego, będzie to spotkanie z księdzem opiekunem.
 • W piątek na godz. 18.45 zapraszamy młodzież naszej parafii do salki katechetycznej na spotkanie oazowe.
 • W przyszłą niedzielę, 9 października, będziemy przeżywać Dzień Papieski związany z rocznicą wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera dzieci i młodzież pochodzącą z ubogich rodzin. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, zapłacenie rachunków za prąd elektryczny, wodę. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom z klas I i II podarujemy poświęcone obrazki ze Św. Janem Pawłem II i oddamy je wszystkie pod opiekę naszego Papieża, zaś dzieciom z klas III poświęcimy różańce.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą zostać mariankami zapraszamy w sobotę o godz. 8.00.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku. Pamiętajmy o jubileuszach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 15 października (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. połączona z ucałowaniem relikwii Św. Siostry Faustyny. Udzielimy także Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny”.