Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2016

 

 

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę września. Zapraszamy wszystkich Parafian na nieszpory o godz. 15.30.
 • W dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do kościoła ewangelickiego na pierwszy koncert w jesiennym cyklu „Muzyki w starych kościołach Miechowic”.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Przelotowej 4.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców, a w środę dla dziewcząt, o godz. 17.00.
 • Młodzieżowe koło teatralne zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Nasza parafia włącza się w ogólnopolską inicjatywę „Koronka na ulicach miast”, dlatego w środę, 28 września o godz. 15.00, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia przy pomniku Trudu Górniczego na ul. Racjonalizatorów. Zapraszamy szczególnie czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe. Szczegóły znajdują się w Informatorze Parafialnym.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków parafialnego Caritas oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w działalność tej grupy.
 • Zapraszamy dzieci z klas IV, V i VI na spotkanie parafialnego koła teatralnego w czwartek o godz. 16.00 w kościele. Spotkanie to związane jest z październikowymi scenkami różańcowymi.
 • Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek, 30 września o godz. 15.30, po Koronce do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy naszych starszych Parafian na spotkanie w ramach Klubu Seniora, a o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie członków kręgu małżeństw katolickich.
 • Młodzież z klas I, II i III gimnazjalnych przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania obowiązkowo przychodzi do kościoła w piątek o godz. 17.00 na spotkanie organizacyjne.
 • Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik, w którym zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona będzie z teatralnymi scenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Podobnie jak w zeszłych latach, zapraszamy na różaniec nie tylko wszystkich Parafian, ale także mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem przez modlitwę różańcową chcemy wypraszać dla nich wszelkie łaski. Plan znajduje się w Informatorze Parafialnym.
 • Przypominamy, że udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy i w rodzinie.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. Po porannej Mszy Św. oddamy się pod opiekę Matki Najświętszej.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 1 października, od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę, 1 października. Zapisy można składać w zakrystii do 28 września, wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł. Całkowity koszt wynosi 30 zł. Wyjazd o godz. 8.00. Msza Św. przed obrazem Matki Bożej o godz. 12.00. Autobusy będą stały przy ul. Andersa.
 • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 19.00.
 • W przyszłą niedzielę, 2 października, odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30 oraz do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach.
 • Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą zostać mariankami zapraszamy w sobotę, 8 października, o godz. 8.00.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku. Pamiętajmy o jubileuszach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Serdecznie witamy s. Faustynę, która decyzją s. Prowincjalnej została skierowana do posługi w naszej parafii. Życzymy Siostrze wielu potrzebnych łask, Bożego błogosławieństwa oraz otaczamy swoją modlitwą i życzliwością.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny”.