Ogłoszenia - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 11.09.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 11.09.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW.

ODPUST PARAFIALNY

11.09.2016

 

 

 • Przeżywamy naszą Uroczystość Odpustową. Suma Odpustowa w intencji Parafian zostanie odprawiona o godz. 11.00. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Witamy w naszej wspólnocie ks. Rudolfa Badurę, dyrektora Caritas diecezji Gliwickiej, który głosi Słowo Boże. Dziękujemy mu za trud i poświęcenie na rzecz naszej wspólnoty. Kolekta dzisiejszej niedzieli odpustowej jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 z kazaniem, które wygłosi ks. Andrzej Staniek i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Rozpoczną one nasz Siódmy Charytatywny Festyn Parafialny, podczas którego odbędą się występy: Orkiestry Dętej, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33, Dzieci Maryi, młodzieży i harcerzy, a atrakcją wieczoru będzie występ duetu Kola i Jula, który prowadzi "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia oraz kabaretu RAK. Wszystko zakończymy pokazem sztucznych ogni.
 • Przez cały nasz odpust działa kawiarenka i odbywa się konkurs charytatywny. W kawiarence można wypić kawę, herbatę i zjeść lub zakupić na wynos miechowickie ciasto odpustowe przygotowane przez nasze wspaniałe gospodynie, którym z głębi serca dziękujemy za przepyszne wypieki. Zachęcamy do zakupienia cegiełki konkursowej, każda z nich jest zwycięska i będzie brała udział w głównym losowaniu. Podczas festynu będzie można zakupić kiełbasę, karczek, pierogi farskie, boczek, grochówkę, chleb ze smalcem i napoje. Wszystkim sponsorom składamy z serca Bóg zapłać. Wszelki dochód będzie przeznaczony na zimowe i letnie półkolonie dla naszych dzieci.
 • Przypominamy, że dzisiaj nieczynna jest druga część naszego parkingu, przy starym domu katechetycznym. Prosimy o parkowanie samochodów w innych miejscach.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymki na Górę Św. Anny oraz modlitwy w ramach akcji „MOC”. Kolejna „sztafeta” modlitewna odbędzie się 11 października.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Pawła Gołąbka 4.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na próbę we wtorek o godz. 18.00.
 • We wtorek wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na wieczorną Eucharystię, a po niej na nabożeństwo połączone z procesją wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 • W środę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o ozdobienie przydrożnych krzyży, a wszystkich Parafian zapraszamy na nowennę połączoną z nabożeństwem ku czci Krzyża Świętego.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. na spotkanie organizacyjne.
 • Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek, 16 września, zapraszamy o godz. 18.00 na Eucharystię i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. S. Faustyny i Św. Jana Pawła II wraz z ucałowaniem ich relikwii.
 • Trwają nauki przedmałżeńskie. Trzecia nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • W sobotę o godz. 19.00 w salce katechetycznej odbędzie się nauka przedchrzcielna.
 • Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach w sobotę, 17 września o godz. 9.30. Młodzież wyruszy na pielgrzymkę pieszo w piątek o godz. 24.00 z kościoła katedralnego w Gliwicach. W pielgrzymce mogą wziąć udział również osoby niepełnoletnie, jeżeli ich rodzice wyrażą na to zgodę. Koszt 15 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, tam również można pobrać zgody do wypełnienia dla rodziców. Szczegółowe informacje u ks. Joachima.
 • Przez cały wrzesień codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę, 1 października. Zapisy można składać w zakrystii, wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dziewczęta, które chcą zostać Mariankami zapraszamy o godz. 8.00.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne, szczególnie jubileusze oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” i „Informator Parafialny”.

 

Z okazji Uroczystości Odpustowej ku czci Świętego Krzyża, która jest naszym wspólnym świętem, życzymy Wam, abyście w Krzyżu Chrystusa zawsze dostrzegali niezgłębione Miłosierdzie Boga do każdego z nas, odnajdywali siłę oraz moc do dobrego i ofiarnego życia, do znoszenia trudów swojej codzienności. Niech Krzyż będzie drogą naszego odkupienia i miłosierdzia, a Św. S. Faustyna wyprasza nam dziecięcą ufność w Miłosierdzie Boga.