Ogłoszenia - XXIII Niedziela Zwykła - 04.09.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXIII Niedziela Zwykła - 04.09.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.09.2016

 

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę września, która jest w naszej parafii niedzielą dożynkową, a więc uroczystym podziękowaniem za żniwa. Chcemy podziękować Bogu za Jego troskę i miłość, ale także przypomnieć o ciężkiej pracy rolników, tak często niedocenianej, oraz o konieczności szacunku dla chleba i dzielenia się nim. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15.00, a o godz. 15.30 wszystkich Parafian na niedzielne nieszpory.
 • Dziękujemy za modlitwę wszystkim, którzy podjęli trud rodzinnej pielgrzymki rowerowej.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Adama Asnyka 4.
 • We wtorek, 6 września odbędzie się kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie. Prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Mamy jeszcze wolne miejsca.
 • Przez cały wrzesień codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na obowiązkową próbę we wtorek o godz. 18.00.
 • Tradycyjnie, w środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • Wszystkie dzieci obowiązkowo przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną. Dzieci, które chcą sypać kwiatki podczas procesji odpustowej zapraszamy na próbę z s. Iloną i ks. Joachimem o godz. 16.45. Zachęcamy do przyjścia dzieci z klas I, II i III czyli przygotowujące się do I Komunii Św. oraz przedszkolaki.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci. Będzie to spotkanie z księdzem opiekunem.
 • Spotkanie oazowe dla młodzieży odbędzie się w piątek o godz. 18.45.
 • Trwają nauki przedmałżeńskie. Druga nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • 10 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Św. Krzyża na Górę Św. Anny. Chętni mogą wpisywać się listę w zakrystii, koszt 35 zł. Wyjazd o godz. 6.00, o godz. 7.30 będziemy uczestniczyli we Mszy Św. pontyfikalnej, po Eucharystii wyruszamy na obchody kalwaryjskie, o godz. 19.00 będziemy uczestniczyć w nabożeństwie światła, a planowany powrót około godz. 23.00.
 • Chciejmy jak najlepiej duchowo przygotować się do Odpustu. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w sobotę od godz. 16.00 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Odwiedziny chorych, których można zapisać w zakrystii lub kancelarii odbędą się 10 września.
 • W godzinach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach. Bez zaangażowania ludzi we wspólnoty parafialne, parafia staje się martwa. Chcemy, aby parafia żyła, ale nie jest to możliwe bez udziału Parafian.
 • Obowiązkowe spotkanie przed Odpustem dla Ministrantów i Dzieci Maryi odbędzie się w sobotę o godz. 8.00.
 • W niedzielę, 11 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Kazania wygłosi i Sumę Odpustową o godz. 11.00 w intencji Parafian odprawi ks. Rudolf Badura, dyrektor Caritas naszej diecezji. Zapraszamy na nią dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Św., dzieci z klas IV w strojach komunijnych oraz wszystkich Parafian. Prosimy o liczny udział we Mszy Św. W tym dniu nie będzie Eucharystii o godz. 12.00. Kolekta będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 • Nieszpory odpustowe z kazaniem o godz. 15.00 rozpoczną nasz Siódmy Charytatywny Festyn Parafialny. Z chęcią pomocy w jego przygotowaniu zgłosiła się nasza Orkiestra, NSZZ Solidarność, Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości „Kompania Bytom”, Bytomska Jednostka Wojskowa, Straż Pożarna i Pan Jakub Snochowski. Czekamy na dalszych chętnych, którzy chcą wesprzeć organizację tego szczytnego przedsięwzięcia, mającego na celu zebranie funduszy na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci z naszej parafii. W tym dniu odbędą się występy: Orkiestry Dętej, dzieci, Dzieci Maryi i harcerzy, a atrakcją wieczoru będzie występ duetu Kola i Jula, który prowadzi "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia oraz kabaretu RAK. Inne atrakcje to konkurs loterii fantowej, zorganizowane zabawy dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego i kawiarenka. W związku z działalnością kawiarenki zwracamy się do naszych drogich Pań z prośbą o ciasta, które będziemy w niej sprzedawać. Wypieki będzie można przynosić do domu katechetycznego w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • W dzień Odpustu będzie nieczynna druga część naszego parkingu, przy starym domu katechetycznym. Prosimy o parkowanie samochodów w innych miejscach.
 • Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach w sobotę, 17 września o godz. 9.30. Młodzież wyruszy na pielgrzymkę pieszo w piątek o godz. 24.00 z kościoła katedralnego w Gliwicach. W pielgrzymce mogą wziąć udział również osoby niepełnoletnie, jeżeli ich rodzice wyrażą na to zgodę. Koszt 15 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, tam również można pobrać zgody do wypełnienia dla rodziców. Szczegółowe informacje u ks. Joachima.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny”.