Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła - 28.08.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2016

 

 

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę sierpnia. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. W naszej parafii witamy nowego Wikariusza, ks. Joachima Kozę. Chciejmy objąć go naszą życzliwością i pamięcią modlitewną. Życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa, łask i sił w pracy duszpasterskiej.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Francuskiej 52.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na obowiązkową próbę we wtorek o godz. 18.00. Jest to próba przed Odpustem. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby śpiewać w naszym chórze.
 • Tradycyjnie, w środę wszystkich czcicieli MBNP zapraszamy na wieczorne nabożeństwa i Mszę Św.
 • Od 1 września kancelaria będzie czynna tak, jak przed wakacjami. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Prosimy, aby nie zapominać o rocznicach urodzin, jubileuszach oraz Mszach Św. gregoriańskich.
 • Od 3 września powracamy do Mszy Świętych w języku niemieckim, a Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w soboty od godz. 16.00 do 17.00. Od 4 września do niedzielnego porządku Mszy Św. powraca Eucharystia dla dzieci o godz. 9.00, na którą zapraszamy wszystkie dzieci, a w szczególności uczniów z klas IV czyli tegoroczne dzieci pierwszokomunijne.
 • 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolno-katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież, by z Bogiem rozpocząć ten czas. O godz. 8.00 odbędzie się Msza Św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów, podczas której poświęcimy pierwszoklasistom przybory szkolne. Na Eucharystię zapraszamy dyrekcję, nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 wraz z rodzicami. Okazja do Spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie w środę, 31 sierpnia od godz. 17.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, a po Mszy Św. Godzina Św. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Św. w ich intencji wieczorem, a po niej nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi w te dni 30 minut przed Mszą Św.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego, będzie to spotkanie z księdzem opiekunem.
 • 3 września, na zakończenie wakacji, chcemy zorganizować pierwszą rowerową rodzinną pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Chętni mogą wpisywać się na listę w zakrystii. Wyjazd o godz. 9.00.
 • W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • Zakończyły się wakacje, dlatego zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach oraz w Informatorze. Pamiętajmy, że bez zaangażowania ludzi w grupy parafialne, parafia staje się martwa. Każdy z nas musi dać z siebie coś dobrego, bo tylko wtedy nasza wspólnota będzie tętniła Bożym życiem.
 • Obowiązkowe spotkanie dla Ministrantów i Dzieci Maryi odbędzie się w sobotę o godz. 8.00.
 • We wrześniu rozpocznie się cykl nauk przedmałżeńskich. Będą one w pierwszy, drugi i trzeci piątek miesiąca o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Pierwsza nauka odbędzie się 2 września.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę Św. dziękczynną z okazji dożynek o godz. 10.30. Będziemy modlili się w intencji działkowców Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Wspólna Praca” i gospodarzy z Miechowic. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15.00.
 • 10 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Św. Krzyża na Górę Św. Anny. Chętni mogą wpisywać się listę w zakrystii, koszt 35 zł.
 • Odwiedziny chorych, których można zapisać w zakrystii lub kancelarii odbędą się 10 września. Chcemy w ten sposób umożliwić naszym chorym i starszym Parafianom lepsze, duchowe przeżycie i uczestnictwo w Odpuście Parafialnym.
 • Przypominamy, że w niedzielę, 11 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z siódmym charytatywnym Festynem Parafialnym. Z chęcią pomocy w jego przygotowaniu zgłosiła się już nasza Orkiestra, NSZZ Solidarność i Pan Jakub Snochowski. Czekamy na dalszych chętnych, którzy chcą wesprzeć organizację tego szczytnego przedsięwzięcia, mającego na celu zebranie funduszy na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci z naszej parafii. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie występ duetu Kola i Jula, który prowadzi "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia oraz kabaretu RAK. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu losów do loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.