Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXI Niedziela Zwykła - 21.08.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2016

 

 

 • Przeżywamy przedostatnią niedzielę sierpnia, która jest dniem pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Kolekta jest przeznaczona na cele remontowe parafii.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Racjonalizatorów 5.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy tradycyjnie zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • W piątek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a o godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie naszych Seniorów w ramach Klubu Seniora.
 • W ramach Roku Miłosierdzia, w okresie wakacyjnym, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • W okresie wakacyjnym (do 31.08.) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00. Informujemy, że w ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne, szczególnie intencje urodzinowe, jubileusze oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy.
 • W tym tygodniu, pożegnamy ks. Andrzeja i powitamy nowego Wikariusza, ks. Joachima. Chciejmy objąć ich naszą pamięcią modlitewną. Obojgu życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, łask i sił w pracy duszpasterskiej. Decyzją Siostry Prowincjalnej s. Aneta została przeniesiona do Katowic. Dziękujemy Siostrze za wszelką pomoc oraz życzymy wiele zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 • 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolno-katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież, by z Bogiem rozpocząć ten czas. O godz. 8.00 odbędzie się Msza Św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów, podczas której poświęcimy pierwszoklasistom przybory szkolne. Na Eucharystię zapraszamy dyrekcję, nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 wraz z rodzicami. Okazja do Spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie w środę, 31 sierpnia od godz. 17.00.
 • 3 września, na zakończenie wakacji, chcemy zorganizować pierwszą rowerową rodzinną pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Chętni mogą wpisywać się na listę w zakrystii.
 • 10 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Św. Krzyża na Górę Św. Anny. Chętni mogą wpisywać się listę w zakrystii, koszt 35 zł.
 • Odwiedziny chorych odbędą się 10 września. Chcemy w ten sposób umożliwić naszym chorym i starszym Parafianom lepsze, duchowe przeżycie i uczestnictwo w Odpuście Parafialnym. Prosimy o zapisywanie ich w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Przypominamy, że w niedzielę, 11 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z siódmym charytatywnym Festynem Parafialnym. Z chęcią pomocy w jego przygotowaniu zgłosiła się już nasza Orkiestra, NSZZ Solidarność i Pan Jakub Snochowski. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie występ duetu Kola i Jula, który prowadzi "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia oraz kabaretu RAK. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu losów do loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.