Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XX Niedziela Zwykła - 14.08.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2016

 

 

 • Przeżywamy XX niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zapłacenie opału na przyszły sezon grzewczy.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymki na Górę Świętej Anny. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za wszelkie ofiary i trudy poniesione na rzecz naszej parafii. Dziękujemy także tym, którzy w zeszłą niedzielę modlili się w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wszystkim zaangażowanym w akcję „MOC”. Kolejna akcja odbędzie się 6 września.
 • W poniedziałek, 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Eucharystii będziemy święcić zioła oraz kwiaty. Msze Św. będą o godz. 6.30, 10.30 i 18.00.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Bluszczowej 5.
 • We wtorek przed Mszą Św. wieczorną zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II. Po Eucharystii będzie możliwość ucałowania jego relikwii.
 • W środę będziemy przeżywać Uroczystość Św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci MBNP. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Św.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W ramach Roku Miłosierdzia, w okresie wakacyjnym, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • W piątek przed Mszą Św. wieczorną zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny. Po Eucharystii będzie możliwość ucałowania jej relikwii.
 • W okresie wakacyjnym (do 31.08.) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • Przypominamy, że w niedzielę, 11 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z siódmym charytatywnym Festynem Parafialnym. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie występ duetu Kola i Jula, który prowadzi "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia oraz kabaretu RAK. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu losów do loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Trwają remonty dróg i chodników na posesji parafii. Ogrodzenie jest prawie ukończone, czekamy na metalowe przęsła. Prace zabezpieczające attykę przez jej rozebranie powoli dobiegają końca. Trwa także remont naszej kaplicy cmentarnej oraz chodnika na cmentarzu. Wszystkie te prace wynikają ze szkód górniczych i są współfinansowane przez Kopalnię. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.