Ogłoszenia - XIX Niedziela Zwykła - 07.08.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XIX Niedziela Zwykła - 07.08.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2016

 

 

 • Przeżywamy w naszej parafii niedzielę eucharystyczną. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy modlić się za całą naszą diecezję. Od godz. 13.00 do godz. 16.00 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu według następującego planu: 13.00 Róża I i II, 14.00 Róża III i IV, 15.00 Apostolstwo Miłosierdzia i Apostolstwo Dobrej Śmierci, 17.00 Róża V i Róża VI, 18.00 Róża Męska. W związku z Adoracją zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca czyli 14 sierpnia.
 • Kolekta dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest na spłacenie ryczałtu na rzecz Diecezji i Seminarium. O godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory eucharystyczne.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Warszawskiej 11.
 • W ramach Roku Miłosierdzia, w okresie wakacyjnym, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie” odbędzie się we wtorek, 9 sierpnia. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Przypominamy, że Koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • W środę zapraszamy do udziału w wieczornych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę, 13 sierpnia, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej połączone z procesją. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 • 13 sierpnia jest dniem naszej jednodniowej pielgrzymki na Górę Świętej Anny. Chętni mogą wpisać się na listę w zakrystii, koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.00, po Mszy Św. Na miejscu o godz. 13.00 będziemy uczestniczyć w Dróżkach Maryjnych, a po zakończeniu obchodów wracamy do Miechowic. W czasie pielgrzymki nawiedzimy grób ks. Proboszcza Joachima Szymona.
 • W okresie wakacyjnym (do 31.08.) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – zapłacenie opału na przyszły sezon grzewczy.
 • Przypominamy, że w niedzielę, 11 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z siódmym charytatywnym Festynem Parafialnym. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie występ duetu Kola i Jula, który prowadzi "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia oraz kabaretu RAK. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu losów do loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Trwają remonty dróg i chodników na posesji parafii. Ogrodzenie jest prawie ukończone, czekamy na metalowe przęsła. Prace zabezpieczające attykę przez jej rozebranie powoli dobiegają końca. Trwa także remont naszej kaplicy cmentarnej oraz chodnika na cmentarzu. Wszystkie te prace wynikają ze szkód górniczych i są współfinansowane przez Kopalnię. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.