Ogłoszenia - XVIII Niedziela Zwykła - 31.07.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XVIII Niedziela Zwykła - 31.07.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2016

 

 

 • W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź, Komunia Święta; nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz dowolnej modlitwy w intencji Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Wysokiej 7.
 • W ramach Roku Miłosierdzia, w okresie wakacyjnym, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek o godz. 17.30 Adoracja połączona z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś przed Mszą Św. wieczorną odprawimy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy się Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W okresie wakacyjnym (do 31.08.) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • W sobotę, 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, odbędą się odwiedziny naszych chorych Parafian, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie” odbędzie się 9 sierpnia. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że Koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • 13 sierpnia jest dniem naszej jednodniowej pielgrzymki na Górę Świętej Anny. Chętni mogą wpisać się na listę w zakrystii, koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.00, po Mszy Św. Na miejscu o godz. 13.00 będziemy uczestniczyć w Dróżkach Maryjnych, a po zakończeniu obchodów wracamy do Miechowic. W czasie pielgrzymki nawiedzimy grób ks. Proboszcza Joachima Szymona.
 • Przypominamy, że w niedzielę, 11 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z siódmym charytatywnym Festynem Parafialnym. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie występ duetu Kola i Jula, który prowadzi "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia oraz kabaretu RAK. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu losów do loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Trwają remonty dróg i chodników na posesji parafii. Ogrodzenie jest prawie ukończone, czekamy na metalowe przęsła. Prace zabezpieczające attykę przez jej rozebranie powoli dobiegają końca. Rozpoczęliśmy remont naszej kaplicy cmentarnej oraz chodnika na cmentarzu. Wszystkie te prace wynikają ze szkód górniczych i są współfinansowane przez Kopalnię. W związku z remontami przez pewien czas wjazd od ul. Frenzla będzie utrudniony lub całkowicie zamknięty. Prosimy o wjeżdżanie na parking od ul. Andresa. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
 • W przyszłą niedzielę, 7 sierpnia, w naszej parafii od godz. 13.00 do godz. 16.00 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.30 będziemy przeżywać Adorację Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji jest następujący: 13.00 Róża I i II, 14.00 Róża III i IV, 15.00 Apostolstwo Miłosierdzia i Apostolstwo Dobrej Śmierci, 17.00 Róża V i Róża VI, 18.00 Róża Męska. W związku z Adoracją zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca czyli 14 sierpnia.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.