Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła - 24.07.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła - 24.07.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2016

 

 

 • W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Św. modlimy się za kierowców i udzielamy błogosławieństwa. W związku z pracami remontowymi nie będzie poświęcenia pojazdów. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w zeszłą niedzielę na rzecz naszej Parafii.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy Placu Słonecznym 2.
 • Od wtorku rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie połączone z pielgrzymką Papieża Franciszka do naszej Ojczyzny. Chciejmy otoczyć modlitwą Ojca Św., organizatorów i uczestników. Przypominamy, że młodzież z Ukrainy, którą mieliśmy gościć w naszych domach nie przyjedzie ze względów finansowych.
 • W ramach Roku Miłosierdzia, w okresie wakacyjnym, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W okresie wakacyjnym (do 31.08.) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 6 sierpnia, od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie” odbędzie się 9 sierpnia. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że Koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • W przyszłą niedzielę lub też 2 sierpnia, można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i Komunia Święta; nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę; dowolna modlitwa w intencji Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 11 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z siódmym charytatywnym Festynem Parafialnym. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie występ duetu Kola i Jula, który prowadzi "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia oraz kabaretu RAK. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu losów do loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Trwają remonty dróg i chodników na posesji parafii. Ogrodzenie jest prawie ukończone, czekamy na metalowe przęsła. Prace zabezpieczające attykę przez jej rozebranie powoli dobiegają końca. Rozpoczęliśmy remonty naszej kaplicy cmentarnej oraz chodnika na cmentarzu. Wszystkie te prace wynikają ze szkód górniczych i są współfinansowane przez Kopalnię. W związku z remontami przez pewien czas wjazd od ul. Frenzla będzie utrudniony lub całkowicie zamknięty. Prosimy o wjeżdżanie na parking od ul. Andresa. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego i Informator Parafialny.