Ogłoszenia - XV Niedziela Zwykła - 10.07.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XV Niedziela Zwykła - 10.07.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10.07.2016

 

 

 • Dzisiejsza niedziela to dzień parafialnej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Łączymy się z naszymi pielgrzymami dziękując Bogu za wszystkie otrzymane łaski i prosząc o dalsze przed obrazem Matki Boskiej Piekarskiej. Niedzielna kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, zakup opału na przyszły sezon grzewczy. Do tej pory zebraliśmy 8.000 zł, a koszt całości to ok. 15.000 zł. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ul. Leszczynowej z ul. Cisową.
 • Dziękujemy tym, którzy modlili się w ramach akcji MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Kolejna akcja odbędzie się 9 sierpnia. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że Koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na Nowennę połączoną z nabożeństwem fatimskim. Po Mszy Św. odbędzie się procesja wokół kościoła.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a przed Mszą Św. wieczorną na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny. Po Eucharystii będzie możliwość ucałowania jej relikwii.
 • Czcicieli Św. Jana Pawła II zapraszamy w sobotę na Mszę Św. wieczorną, a po niej na nabożeństwo z ucałowaniem relikwii.
 • W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się obowiązkowa nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • W ramach Roku Miłosierdzia, w okresie wakacyjnym, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • W okresie wakacyjnym (do 31.08.) nie ma Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00, zaś Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć neoprezbitera ks. Tomasza Brola, który wygłosi kazanie i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Kolekta będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 • Nasza Biblioteka Parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna tylko w środę od 16.00 do 18.00.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 11 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z siódmym charytatywnym Festynem Parafialnym. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie kabaret RAK. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu losów do loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Trwają remonty dróg i chodników na posesji parafii. Ogrodzenie jest prawie ukończone, czekamy na metalowe przęsła. Prace zabezpieczające attykę przez jej rozebranie powoli dobiegają końca. Rozpoczęliśmy prace remontowe naszej kaplicy cmentarnej. W związku z remontami przez pewien czas wjazd od ul. Frenzla będzie utrudniony lub całkowicie zamknięty. Prosimy o wjeżdżanie na parking od ul. Andresa. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.