DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO MIĘDZYNARODOWEGO SANKTUARIUM ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W TRZEBNICY, 23.04.2016 r.
Start Pielgrzymki parafialne DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO MIĘDZYNARODOWEGO SANKTUARIUM ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W TRZEBNICY, 23.04.2016 r.
DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO MIĘDZYNARODOWEGO SANKTUARIUM ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W TRZEBNICY, 23.04.2016 r.
środa, 29 czerwca 2016 22:50

W ostatnią sobotę kwietnia wraz z ks. Proboszczem pielgrzymowaliśmy do patronki Śląska, św. Jadwigi, aby pokłonić się jej i oddać pod opiekę nasze rodziny i parafię. Po ponad dwugodzinnej podróży, podczas której modliliśmy się, śpiewaliśmy na chwałę Bożą i wysłuchaliśmy historii Sanktuarium i życiorysu św. Jadwigi, dotarliśmy do Trzebnicy. Zostaliśmy powitani przez ojców Salwatorianów – gospodarzy miejsca. Razem z pozostałymi diecezjanami odmówiliśmy różaniec. Ta modlitwa do Matki Bożej pomogła nam się wyciszyć i przygotować do dobrego przeżycia Mszy św. Eucharystii przewodniczył Biskup gliwicki ks. Jan Kopiec, a koncelebrowali ją Kapłani dekanatu Bytom – Miechowice. Przy ołtarzu ze sztandarem stanęły przedstawicielki Dzieci Maryi z naszej parafii, zaś o oprawę muzyczną zadbała Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”. W homilii ks. Biskup prześledził życie św. Jadwigi wskazując przy tym jak wiele świadczyła miłosierdzia. Zachęcał słuchaczy, aby nie tylko korzystać z Bożego miłosierdzia, ale czynić je na wszelkie możliwe sposoby. Gliwicki hierarcha przestrzegał nas też przed zamykaniem swojej wiary w murach kościoła. Po Mszy św. oddaliśmy cześć doczesnym szczątkom św. Jadwigi, a następnie wykorzystaliśmy chwilę wolnego czasu na obiad i gorącą herbatę. Chętni mogli też zwiedzić Sanktuarium. Na placu przed świątynią zebrało się wielu pielgrzymów i nie tylko, a przyciągnęły ich radosne dźwięki koncertu naszej orkiestry. Kolejnym punktem programu były uroczyste nieszpory ku czci św. Jadwigi. Na zakończenie pielgrzymki autokarami dostaliśmy się do znajdującego się nieopodal lasku, gdzie wspólnie przeszliśmy Drogą Krzyżową pośród pięknej przyrody i śpiewu ptaków. Przed wejściem do autokaru zrobiliśmy jeszcze pamiątkowe grupowe zdjęcie, a potem – w dalszym ciągu rozmodleni – ruszyliśmy w podróż powrotną do naszych domów. Do Miechowic dotarliśmy o godz. 19.00 zmęczeni, ale szczęśliwi.

Dziękujemy Panu Bogu za to, że czuwał nad nami, panu kierowcy za bezpieczne pokonanie wielu kilometrów, sobie wzajemnie za wspólne wznoszenie serc ku niebu, a ks. Proboszczowi za duchową opiekę, sprawowaną Mszę św. w intencji parafii oraz prowadzenie modlitwy.