Ogłoszenia - XII Niedziela Zwykła - 19.06.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XII Niedziela Zwykła - 19.06.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2016

 

 

 • Przeżywamy XII niedzielę w ciągu roku. Kolejną rocznicę swoich urodzin obchodzi dzisiaj ks. Jacek, dlatego życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i sił do dalszej pracy duszpasterskiej. Chciejmy otoczyć ks. Wikarego naszą modlitwą.Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach czerwcowych do Serca Pana Jezusa.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ul. Francuskiej z ul. Leszczynową.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Św. wraz z kazaniem o Miłosierdziu Bożym.
 • W środę na wieczorne nabożeństwa ku czci Matki Bożej zapraszamy szczególnie Rodziny Szensztackie, ponieważ po Mszy Św. odbędzie się spotkanie z s. Damianą.
 • W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. W czwartek od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci przed wakacjami. Msza Św. dziękczynna zostanie odprawiona w piątek, 24 czerwca, o godz. 8.00. Zapraszamy na nią Dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33. Obowiązkowo przychodzą uczniowie klas VI, którzy po Mszy Św. odbiorą świadectwa ukończenia katechizacji w Szkole Podstawowej.
 • W piątek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. O godz. 15.30 zapraszamy starszych Parafian na spotkanie w ramach Klubu Seniora, o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, a o godz. 18.45 na spotkanie Kręgu Małżeństw Katolickich.
 • W piątek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie oazowe.
 • W okresie wakacyjnym (od 26.06. do 31.08.) nie będzie Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmieni się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • 25 czerwca w ramach obchodów Roku Miłosierdzia Bożego organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 10 zł.
 • Od 27 czerwca do 2 lipca odbędą się w naszej parafii darmowe półkolonie dla dzieci.
 • Informujemy, że 10 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Są dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • 28 lipca, w czwartek, chcemy udać się do Częstochowy na spotkanie z Ojcem Św. Wyjazd planowany jest w środęo godz. 24.00, aby zająć dobre miejsca. Chcemy przekonać się czy będą chętni do wyjazdu, dlatego prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii do 30 czerwca.
 • Trwa remont dróg i chodników na posesji parafii oraz ogrodzenia. Rozpoczęły się także prace zabezpieczające attykę przez jej rozebranie. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przechodzeniu koło kościoła i przepraszamy za utrudnienia.
 • W naszej parafii nastąpią zmiany personalne. Dekretem ks. Biskupa ks. Andrzej zostaje skierowany do parafii Św. Michała Archanioła w Suchej Górze, zaś nowym Wikariuszem w Miechowicach będzie ks. Joachim Koza. Msza Św. dziękczynna za dwuletnią posługę ks. Andrzeja, na którą zapraszamy wszystkich Parafian, zostanie odprawiona w niedzielę, 3 lipca, o godz. 10.30.
 • Dobiegła końca kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej (PRD). Dziękujemy wszystkim członkom za pracę i zaangażowanie na rzecz parafii. W dniu dzisiejszym zgłaszamy kandydatów do PRD.Przypominamy, że muszą oni wyrazić wcześniej zgodę oraz spełniać wymagania, które znajdują się w Statucie. Spośród zgłoszonych Parafian w niedzielę, 26 czerwca, wybierzemy 8 członków PRD z największą ilością głosów.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.