Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XI Niedziela Zwykła - 12.06.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

12.06.2016

 

 

 • Przeżywamy XI niedzielę zwykłą. Kolekta jest przeznaczona na zapłacenie ryczałtu na cele Diecezji i Seminarium. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji MOC. Kolejny dzień sztafety modlitwy odbędzie się 8 lipca. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że Koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach czerwcowych do Serca Pana Jezusa.
 • W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w wieczornej Eucharystii, a po niej w nabożeństwie i procesji ku czci Matki Boskiej Fatimskiej połączonej z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W związku z tym nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy Krzyżu na ul. Andresa.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dziewcząt z klas II gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Św. wraz z kazaniem o Miłosierdziu Bożym.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. szkolną.
 • W czwartek, 16 czerwca, o godz. 18.00 bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Św., która będzie sprawowana w intencji ks. Prałata Jana Plichty z okazji Jego urodzin. Wspólnie chcemy podziękować Bogu za pracę duszpasterską ks. Prałata w naszej parafii oraz prosić o Boże błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata życia.
 • W czwartek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy studentów, młodzież, gimnazjalistów i dorosłych na nabożeństwo w duchu Taizé.
 • W sobotę, 18 czerwca o godz. 9.00, ks. Infułat Paweł Pyrchała odprawi Mszę Św. w intencji rodzin ofiar Tragedii Śląskiej z 1945 r. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 odbędzie się Msza Św. w intencji ks. Jacka z okazji rocznicy urodzin, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. Wspólnie chcemy podziękować Panu Bogu za dar życia ks. Wikarego i prosić o potrzebne dla niego łaski. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 • 25 czerwca w ramach obchodów Roku Miłosierdzia Bożego organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 10 zł.
 • Od 27 czerwca do 2 lipca odbędą się w naszej parafii darmowe półkolonie dla dzieci. Karty kolonijne można odbierać u ks. Proboszcza.
 • Informujemy, że 10 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Będą dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • 28 lipca, w czwartek, chcemy udać się do Częstochowy na spotkanie z Ojcem Św. Wyjazd planowany jest w środę o godz. 24.00, aby zająć dobre miejsca. Chcemy przekonać się czy będą chętni do wyjazdu, dlatego prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii do 30 czerwca.
 • Trwają prace remontowe dróg i chodników na posesji parafii oraz ogrodzenia. Rozpoczęły się także prace zabezpieczające attykę przez jej rozebranie. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przechodzeniu koło kościoła i przepraszamy za utrudnienia.
 • Dobiegła końca kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej (PRD). Dziękujemy wszystkim członkom za pracę i zaangażowanie na rzecz parafii. W związku z wyborem nowej PRD w dzisiejszą niedzielę w Informatorze Parafialnym i na stolikach znajdują się formularze, do których można wpisać imiona, nazwiska oraz adresy osób zgłoszonych jako kandydatów do PRD. Zgłaszany kandydat musi wcześniej wyrazić zgodę oraz spełniać wymagania, które znajdują się w Statucie. Wypełnione formularze będziemy zbierać 19 czerwca (niedziela) podczas każdej Mszy Św. Spośród zgłoszonych Parafian w niedzielę, 26 czerwca, wybierzemy 8 członków PRD z największą ilością głosów.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny ze Statutem PRD i formularzem zgłoszenia kandydatów.