Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 15.05.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA

DUCHA ŚWIĘTEGO

15.05.2016

 

 

 • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii; w dalszym ciągu zbieramy fundusze na zakupienie kolejnej części opału na przyszły sezon grzewczy. O godz. 17.00 zapraszamy na majowy KONCERT Z CYKLU "PAMIĘCI KS. JANA KUBOTHA". Wystąpi "MarKato Duo". W związku z tym nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 15.30, odbędzie się ono po koncercie.
 • W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosier­dzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Pogodnej 4.
 • W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem ku czci Św. Jana Pawła II. Ucałowanie relikwii odbędzie się po Mszy Św. wieczornej.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się codziennie przed Mszą wieczorną o godz. 17.30, w soboty o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • Obowiązkowe próby dla dzieci pierwszokomunijnych odbędą się w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki „Drogi do nieba” i świece.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę kurs gitarowy o godz. 16.30.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę. W ramach obchodów Roku Miłosierdzia w czasie Mszy Św. wieczornej będziemy rozważać kolejny uczynek miłosierdzia.
 • W czwartek, 19 maja, obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. szkolną o godz. 17.00. Obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II.
 • W czwartek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W tym tygodniu przeżywamy trzeci piątek miesiąca, dlatego zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem Św. s. Faustyny. Po Mszy Św. zachęcamy do ucałowania jej relikwii.
 • W piątek po Mszy Św. wieczornej na nabożeństwo w duchu Taize zapraszamy młodzież i dorosłych, a szczególnie tegorocznych bierzmowańców.
 • W sobotę odbędzie się spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św. Dziewczęta przyjdą o godz. 9.00, a chłopcy o godz. 10.00. Okazja do spowiedzi dla rodziców dzieci komunijnych przed każdą Mszą Św., w środę od godz. 16.30 oraz w sobotę od godz. 16.00.
 • W sobotę o godz. 9.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dziewczęta, które chcą zostać mariankami mogą przyjść o godz. 8.00.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 9.00 w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy stałych bywalców tej Mszy Św., aby wybrali inne godziny uczestnictwa w Eucharystii. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15.00.
 • W dniach 04.06. – 05.06. dla licealistów i studentów organizowany jest dekanalny wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Jacka. Koszt 90 zł.
 • Informujemy, że pierwszą rocznicę I Komunii Św. będziemy obchodzić 26 maja o godz. 9.00, w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Próba dla dzieci przeżywających rocznicę odbędzie się 23 maja o godz. 16.00.
 • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie ulicami starej części Miechowic: ul. Andersa, ul. Karbowską, ul. Warszawską (I ołtarz – ul. Warszawska 24), ul. Gołąbka (II ołtarz – ul. Gołąbka 3), ul. Drobczyka, ul. Karbowską (III ołtarz – ul. Karbowska 22), ul. Warszawską, ul. Zamkową (IV ołtarz – ul. Zamkowa 24), ul. Frenzla do kościoła. Prosimy, aby chętne rodziny potwierdziły w najbliższych dniach, że przygotują ołtarze na Boże Ciało. Prosimy także o przyniesienie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej. Już dzisiaj zachęcamy, aby w procesji uczestniczyły dzieci przygotowujące się do komunii, dzieci z klas III, a młodsze dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.