Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna - 10.04.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna - 10.04.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.04.2016

 

 

 • Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która jest Niedzielą Biblijną rozpoczynającą VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Chcemy zakupić węgiel na przyszły sezon grzewczy.
 • 11 kwietnia odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”, dlatego wyjątkowo nie będzie „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Mamy jeszcze wiele wolnych miejsc, dlatego prosimy o  zapisywanie się. Przypominamy, że Koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla chłopców z klas II gimnazjalnych.
 • Dzieci z klas III mają w tym tygodniu swoją katechezę przygotowującą do I Komunii Św., na którą przynoszą książeczkę „Drogę do Nieba”.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę o godz. 16.30 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla klas I gimnazjalnych.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę połączoną z nabożeństwem fatimskim. W ramach obchodów Roku Miłosierdzia w czasie Mszy Św. wieczornej będziemy rozważać kolejne uczynki miłosierdzia.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00. Dzieci z klas III zabierają ze sobą książeczki „Droga do Nieba”.
 • Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych z klas III odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia, o godz. 18.30.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Bożego Miłosierdzia wraz z księdzem opiekunem. Czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy także na wieczorną Eucharystię wraz z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny zakończone ucałowaniem jej relikwii.
 • W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo w duchu Taize. Zapraszamy młodzież i dorosłych, a szczególnie tegorocznych bierzmowańców.
 • W sobotę o godz. 9.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II i III, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dziewczęta, które chcą zostać mariankami mogą przyjść o godz. 8.00.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę, 16 kwietnia, zapraszamy wszystkich czcicieli Św. Jana Pawła II na Mszę Św. wieczorną, a po niej na nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii.
 • W sobotę w godz. 19.30-21.00 zapraszamy młodzież na czuwanie do parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Szombierkach. Wyjazd spod kościoła o godz. 19.00.
 • W przyszłą niedzielę przypada światowy dzień modlitw o powołania, który rozpocznie tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W naszej parafii będziemy gościć kleryków z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego.
 • W piątek, 22 kwietnia o godz. 17.00, odbędzie się odbiór strojów komunijnych dla chłopców, a o godz. 18.00 dla dziewczynek.
 • 23 kwietnia, w sobotę, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Trzebnicy. Chcemy pokłonić się Świętej Jadwidze i przez jej wstawiennictwo wypraszać potrzebne łaski dla naszej diecezji i parafii. Nasz dekanat jest odpowiedzialny za zorganizowanie i przewodniczenie tej pielgrzymce. W związku z tym chcemy, by z naszej parafii wyjechał jeden autokar z pielgrzymami. Bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy, aby chętni zgłaszali się w zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł. Dzieci i młodzież jadą za darmo. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00.
 • W sobotę, 30 kwietnia, odbędzie się pierwsza spowiedź dla klas III. Chłopcy przyjdą na godz. 9.00, a dziewczęta na godz. 10.00.
 • W dniach 04.06. – 05.06. dla licealistów i studentów organizowany jest dekanalny wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Jacka. Koszt 90 zł.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.