Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 27.03.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 27.03.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

PANA JEZUSA

27.03.2016

 

 

 • Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do chrześcijańskiego i radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych, a zarazem zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 15.30. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na cele naszej parafii – zapłacenie ubezpieczenia wszystkich budynków oraz na opał na przyszły sezon grzewczy.  Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać!
 • Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego. Dziękujemy Kapłanom za posługę w konfesjonale i za wszelkie zaangażowanie, Siostrom Zakonnym, Nadzwyczajnym Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Paniom, które udekorowały kwiatami ołtarze, Paniom sprzątającym kościół, Panom, którzy budowali Ciemnicę i Boży Grób, Panom kościelnym, młodzieży za spektakl teatralny i czuwania, Dzieciom Maryi, Służbie Liturgicznej, Harcerzom, orkiestrze, organistom, chórowi parafialnemu na czele z Panią Dyrygent za śpiewy podczas adoracji i w czasie liturgii, grupom parafialnym za adoracje, Piekarni Kwapisz za chleb i bułki, a także wszystkim Parafianom za modlitwę, ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne oraz udział w tych najważniejszych dniach całego roku liturgicznego.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. zostaną odprawione tak, jak w niedzielę. W tym dniu odbędzie się zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski. O godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert z cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic”. Wystąpią soliści: Dagmara Kołodziej – sopran, Maciej Gorczyczyński – basbaryton oraz Halina Mansarlińska – akompaniament. Całość opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem muzycznym pana Jacka Woleńskiego. W tym dniu nie będzie nieszporów, ale wszystkich zapraszamy na wspaniały koncert.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem zachęcamy, aby odmówić ją rodzinnie w domach o godz. 15.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę. W ramach obchodów Roku Miłosierdzia, w czasie Mszy Św. wieczornej będziemy rozważać kolejne uczynki miłosierdzia.
 • W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. szkolną. Bardzo prosimy rodziców o przypilnowanie swoich pociech.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W piątek po Mszy Św. wieczornej w intencji czcicieli Serca Jezusowego nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Młodzież z klas III gimnazjalnych przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania obowiązkowo w tym tygodniu uczestniczy we Mszy Świętej w piątek o godz. 18.00. Po Mszy Św. odbędzie się próba. Przynosimy „Drogi do nieba”.
 • Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Już w sobotę odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 19.00 do 21.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne wraz ze Św. Janem Pawłem II, którego rocznicę śmierci będziemy wspominać. W niedzielę po każdej Mszy Św. będzie możliwość ucałowania relikwii Św. Siostry Faustyny. Odbędzie się także zbiórka do puszek na Caritas. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone ze spektaklem teatralnym i ucałowaniem relikwii Świętej Siostry Faustyny.
 • 11 kwietnia odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii. W związku z dużym zainteresowaniem wpisujemy się co pół godziny. Przypominamy, że Koronkę można odmówić w dowolnym miejscu.
 • Informujemy, że w dalszym ciągu mamy kilka wolnych miejsc w żeńskich Różach Różańcowych. Panie, które chciałyby przyłączyć się do Żywego Różańca proszone są o zapisanie się w zakrystii.
 • W dniach 04.06. – 05.06. dla licealistów i studentów organizowany jest dekanalny wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Jacka. Koszt 90 zł.
 • Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy naszych Parafian codziennie o godz. 15.00.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” oraz Informator Parafialny.