Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13.03.2016

 

 

 • W V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy szczególny i święty czas dla naszej parafii – Rekolekcje Parafialne. Poprowadzi je ks. dr hab. prof. Uniwersytetu Opolskiego Dariusz Krok, którego witamy, obejmujmy naszą pamięcią modlitewną i dziękujemy za głoszenie Słowa Bożego oraz posługę sakramentalną. W dniu dzisiejszym podczas każdej Mszy Świętej nauki ogólne. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem Relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Wieczorem nauka stanowa dla kobiet i mężczyzn.
  W poniedziałek, wtorek i środę kazania podczas Mszy Świętych o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży, na które zapraszamy wszystkich młodych oraz klasy III gimnazjalne. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie obowiązkowe dla klas I i II gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. We wtorek wieczorem od 19.00 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W środę o godz. 17.00 Nowenna połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz nauką stanową dla małżeństw i rodziców. W środę o godz. 18.00 odbędzie się zakończenie rekolekcji. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach.
 • W dzisiejszą niedzielę wszystkie dzieci z klas II na Mszy Św. o godz. 9.00 rozpoczynają oficjalne przygotowanie do I Komunii Świętej. Eucharystia będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem, którego udzielą rodzice i kapłan.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. Francuskiej 37.
 • Zachęcamy do włączenia się w nową inicjatywę – akcję MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. 21 marca chcemy modlić się za siebie nawzajem Koronką do Bożego Miłosierdzia nieustannie przez 24 godziny. Chętne osoby mogą wpisać się na listę w zakrystii zgłaszając pragnienie modlitwy w intencji naszej parafii o danej godzinie. Każdy wpisuje się tylko raz chyba, że zapełnią się wszystkie godziny – wtedy można wpisać się dowolną ilość razy. Szczegóły w Informatorze Parafialnym.
 • Dzieci klas III mają w tym tygodniu katechezę przygotowującą do I Komunii Św., na którą przynoszą „Drogę do Nieba”.
 • W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich dorosłych, którzy chcą przyjąć Sakrament Bierzmowania.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się katecheza dla dziewcząt z klas II gimnazjalnych.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • Od środy rozpoczynamy rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33. Bardzo prosimy rodziców o przypilnowanie, aby dzieci uczestniczyły w naukach rekolekcyjnych.
 • W tym tygodniu na Godzinki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy o godz. 16.30.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na próbę grupy teatralnej.
 • W czwartek o godz. 16.00 próba dziecięcej grupy teatralnej, a o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Dzieci przynoszą ręcznie robione Krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na przedświąteczne spotkanie na probostwie.
 • Młodzież z klas III gimnazjalnych przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w tym tygodniu obowiązkowo uczestniczy we Mszy Świętej w czwartek o godz. 18.00. Młodzież przynosi książeczki „Droga do Nieba”. Po Eucharystii odbędzie się próba.
 • W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek o godz. 18.30 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia chcemy udać się na osiedle przy byłej kopalni. Przejdziemy ulicami ks. Jana Frenzla, Dzierżonia i Francuską, aby zakończyć nabożeństwo przy pomniku trudu górniczego. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich Parafian, szczególnie członków grup parafialnych.
 • W sobotę, 19 marca od godz. 8.00 odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie gałązek palmowych. Procesje z palmami odbędą się na Mszy Św. dla dzieci o godz. 9.00 i o godz. 10.30. Odbędzie się także kiermasz przedświąteczny przygotowany przez młodzież. Będzie można na nim nabyć palmy, ręcznie robione kartki świąteczne, świece oraz inne ozdoby wielkanocne. Wszelki dochód będzie przeznaczony na wyjazd naszej młodzieży na ŚDM.
 • W Niedzielę Palmową od godz. 19.30 do 23.00 w naszym kościele odbędzie się noc konfesjonałów – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 • W Niedzielę Palmową zapraszamy naszą młodzież na wyjazd do Katedry gliwickiej na diecezjalne spotkanie młodzieży. Msza Święta i spotkanie z księdzem Biskupem odbędzie się o godz. 14.30. Zgłoszenia kierujemy do ks. Jacka.
 • W naszym kościele do Niedzieli Palmowej wystawiony jest kosz – WIELKOPOSTNY DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności.
 • Informujemy, że mamy kilka wolnych miejsc w żeńskich Różach Różańcowych. Panie, które chciałyby przyłączyć się do Żywego Różańca proszone są o zapisanie się w zakrystii.
 • W dniach 04.06. – 05.06. dla licealistów i studentów organizowany jest dekanalny wyjazd na Lednicę. Zapisy do 20.03 u ks. Jacka. Koszt 90 zł.
 • Do nabycia są świece Wielkanocnego dzieła Caritas. Duże świece w cenie 10 zł, średnie w cenie 5 zł i małe w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny z planem rekolekcji i wyjaśnieniem dotyczącym akcji MOC.