Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła - 17.01.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła - 17.01.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

17.01.2016

 

 

 • Dzisiaj przypada Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Od poniedziałku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy naszych Parafian do modlitwy w tych intencjach. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na wspólne kolędowanie, podczas którego wystąpi nasz chór oraz dzieci i młodzież. Nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • Dobiegły końca odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Za przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę, serdeczność, dobroć, życzliwość składamy z serca płynące Bóg zapłać. Dziękujemy także za wszelkie uwagi i złożone ofiary kolędowe, które są przeznaczone na spłacenie renowacji portalu głównego. W ramach dziękczynienia za wszystkich, którzy przyjęli kolędę i ofiarodawców, dnia 24 stycznia o godz. 10.30, zostanie odprawiona Eucharystia.
 • Dorośli, którzy chcieliby przyjąć Sakrament Bierzmowania proszeni są o spotkanie z ks. Proboszczem w poniedziałek o godz. 17.00.
 • W związku z trwającym Rokiem Bożego Miłosierdzia zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”, w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. Dzierżonia 8. Za­praszamy pobliskich mieszkańców oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • W czwartek, 21 stycznia, dzieci z klasy III mają przymiarkę strojów komunijnych. Chłopcy przyjdą na godz. 16.30, a dziewczęta po Mszy św. szkolnej.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. szkolną o godz. 17.00. Obowiązkowo przychodzą wszystkie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św.
 • W czwartek zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 18.15.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Bożego Miłosierdzia z księdzem opiekunem.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy Seniorów na spotkanie w ramach Klubu Seniora.
 • W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo w duchu Taize. W ramach przygotowania do bierzmowania obowiązkowo przychodzą klasy I, II, III gimnazjalne oraz młodzież chcąca uczestniczyć w ŚDM.
 • W sobotę, 23 stycznia o godz. 9.00, udamy się do Panewnik, aby zwiedzić szopki bożonarodzeniowe. Dzieci, które chciałyby wziąć udział w tym wyjeździe prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Koszt 10 zł.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem Pani Katechetki z jasełkami wystąpią uczniowie klas V ze Szkoły Podstawowej nr 33.
 • W miesiącach lutym i marcu mamy jeszcze wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dziękować i o co Go prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich.
 • Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci na Parafialną Zabawę Karnawałową – Bal Przebierańców, który odbędzie się w sobotę, 30 stycznia od godz. 14.00 do 17.30. W ramach balu odbędzie się konkurs na najpiękniejsze przebranie, karaoke oraz wiele innych zabaw.
 • W niedzielę, 31 stycznia o godz. 9.00, dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. poświęcimy książeczki „Drogi do nieba”, a o godz. 17.00 z koncertem wystąpi nasza Górni­cza Orkie­stra Dęta.
 • Można nabyć jeszcze kalendarze parafialne na 2016 rok. Wszelki dochód z kalendarza przeznaczony jest na spłacenie renowacji naszego portalu.
 • W terminie od 25 czerwca do 2 lipca organizujemy pielgrzymkę lotniczą szlakiem Św. Pawła na Maltę. Koszt 3100 zł oraz 90 euro. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer Informatora Parafialnego oraz „Gościa Niedzielnego”.