Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA

PO NARODZENIU PAŃSKIM

03.01.2016

 


 • Przeżywamy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, na niedzielne nieszpory zapraszamy o godz. 15.30.
 • W związku z trwającym Rokiem Bożego Miłosierdzia zapraszamy do wspólnego odmó­wienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w ramach „Ziarenka Bożego Miłosier­dzia”, w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. Energetyki 22. Za­praszamy szczególnie czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień wolny. Msze Św. będą o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 17.00 i 18.00. W związku z tym na Godzinki ku czci MBNP zapraszamy o godz. 16.30, a Nowennę odprawimy bezpośrednio po Eucharystii o godz. 17.00. Kolekta, zgodnie z Instruk­cją Episkopatu Polski, będzie przeznaczona na misje. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
 • W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 23. rocznica święceń biskupich Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W miesiącach styczniu i lutym mamy jeszcze wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dziękować i o co prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich.
 • Od 27 grudnia rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Cały plan jest wywie­szony w gablotkach. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00. Ofiary związane z odwiedzinami kolę­dowymi będą przeznaczone na renowację portalu głównego naszego kościoła.
 • W okresie kolędowym w soboty nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, w Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 • Już dziś informujemy o mających się odbyć koncertach kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 31 stycznia o godz. 17.00 z koncertem wystąpi nasza Górni­cza Orkie­stra Dęta. 17 stycznia (a nie jak to zostało ogłoszone wcześniej – 7 lutego) o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne ko­lę­dowanie wraz z naszym chórem parafialnym, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z księdzem Andrzejem.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.