Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Świętej Rodziny - 27.12.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

27.12.2015

 


 • Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Jest ona okazją do refleksji o naszych rodzinach, o kształtowaniu ich na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Pamięcią modlitewną obejmujemy wszystkie rodziny z naszej parafii. Zapraszamy małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30, która będzie połą­czona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Matki Bożej. Zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji święta Świętych Młodzianków Męczenników. Na niedzielne nieszpory w intencji wszystkich rodzin zapraszamy o godz. 15.30.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy naszym Księżom za posługę w konfesjonale i za zaangażowa­nie. Panom kościelnym, Paniom dbającym o czystość kościoła, Panom, którzy budowali szopkę i stawiali choinki, młodzieży za spektakl, Dzieciom Maryi, Ministrantom, harcerzom, Orkiestrze, chórowi parafialnemu i Panu Jackowi za ubogacenie swoją grą Pasterki.
 • W związku z trwającym w Kościele Świętym Jubileuszowym Nadzwyczajnym Rokiem Bożego Miłosierdzia zapraszamy do udziału w nowej inicjatywie duszpasterskiej „Ziarenko Bożego Miłosierdzia”, w ramach której wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się pomiędzy blokami przy ul. Energetyki 5 i 5A. Zapraszamy szczególnie czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W czwartek, 31 grudnia o godz. 17.00, zapraszamy na Eucharystię dziękczynną z okazji zakończenia Roku Pańskiego 2015. Będzie ona odprawiana za żywych i zmarłych Parafian. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego. Za odmówienie w tym dniu hymnu Ciebie Boże wielbimy można zyskać odpust zupełny.
 • W piątek przeżywamy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą w porządku niedzielnym, a o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nieszpory kolędowe.
 • Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Cały plan jest wywieszony w gablotkach. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00. Ofiary związane z odwiedzinami kolędowymi będą przeznaczone na renowację portalu głównego naszego kościoła.
 • W okresie kolędowym w soboty nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. O godz. 15.00 spotkanie dla członków Żywego Różańca, zaś o godz. 15.30 nieszpory kolędowe.
 • W miesiącach styczniu i lutym mamy wiele wolnych intencji, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dziękować i o co prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich.
 • Organizujemy dwudniowy wyjazd na ŚDM do Krakowa. Chętni mogą zapisywać się na listę w zakrystii podając adres zamieszkania i PESEL, zapisy przyjmujemy do końca grudnia.
 • Już dziś informujemy o mających się odbyć koncertach kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 31 stycznia o godz. 17.00 z koncertem wystąpi nasza Górnicza Orkie­stra Dęta, a 7 lutego o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie wraz z naszym chórem parafialnym, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z księdzem Andrzejem.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer świątecznego „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.